Elektromobil Škoda Enyaq sa stal okamžite po predstavení hitom medzi Slovákmi a aj napriek pomerne vysokej cenovke na auto tejto značky sa stal Enyaq najpredávanejším elektromobilom u nás. Mladoboleslavská automobilka teraz uvádza na trh najostrejšiu verziu RS, ktorá bola doposiaľ dostupná iba v karosárskom prevedení kupé.

Škoda

Enyaq RS iV je tak stelesnením výkonu a maximálnej priestrannosti. Pri verzii kupé boli majitelia ochudobnení o značnú časť batožinového priestoru. Teraz si už môžu vybrať, či chcú v najvýkonnejšom prevedení telo klasického SUV, alebo športovejšie vyzerajúceho kupé.

Dobre známe parametre

Čo sa týka technických parametrov, nič nové sa v Škodovke neudialo a Enyaq RS prichádza s rovnakými špecifikáciami, ako dobre známy a už aj nami testovaný Enyaq RS kupé.

Pohon všetkých štyroch kolies, výkon 220 kW (300 koní), maximálna rýchlosť 180 km/h a zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,5 sekundy nie sú žiadnym prekvapením.

Škoda

Batéria sa však už od základu dokáže nabíjať výkonom 135 kW, nakoľko Enyaq RS prichádza s najnovšou verziou softvéru už od výroby. Inžinierom sa zrejme podarilo vylepšiť efektivitu elektromotorov, nakoľko v tlačovej správe automobilka deklaruje dojazd podľa WLTP cez 500 km. Doposiaľ najvýkonnejší Enyaq s pohonom 4×4 a výkonom 195 kW disponoval dojazdom iba 493 km.

Najväčšie zmeny sa dejú v dizajne

Najväčšími zmenami prešiel Enyaq RS oproti „nešportovým“ verziám rozhodne po dizajnovej stránke. Agresívne športové prvky v čiernej farbe vynikajú na laku Mamba Green, ktorý je exkluzivitou práve pre RS modely Škoda.

Škoda

Pútavú zelenú farbu s čiernymi doplnkami sme už ale mali možnosť vidieť pri Enyaq RS kupé, takže v zásade ani tu sa nejedná o nič nové.

Okrem najvyššieho výkonu v rámci aktuálnych možností koncernovej platformy MEB prináša verzia RS aj bohatú doplnkovú výbavu. Už v základe tu je podsvietená predná maska a s ňou spojené Matrix LED svetlá, trojzónová klimatizácia alebo 20-palcové disky kolies.

Škoda Enyaq dostupná vo verzii RS už aj v klasickom karosárskom prevedení

Okrem dizajnu je skutočne jediným rozdielom medzi Enyaq RS a Enyaq RS kupé veľkosť batožinového priestoru. Tá hrá samozrejme v prospech klasickej karosérie, kufor v Enyaq RS má až 585 litrov, zatiaľ čo kupé verzia disponuje „iba“ 570 litrov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP