Pre taiwanského výrobcu je dnešok, 16. mája, veľkým dňom. Svetu oficiálne predstavil svoju najpokročilejšiu vlajkovú loď, ktorá by mu mohla pomôcť dostať sa späť k tým najlepším.

HTC má k tomu aj veľmi silnú zbraň. Najnovší HTC U11 prichádza ako nový svetovo najlepší fotomobil na svete! Prestížny test fotoaparátov DxOmark udelil fotoaparátu v HTC U11 hodnotenie až 90 bodov, pričom takto vysoké skóre nezískal zatiaľ žiadny iný smartfón. Aby to však neboli len čísla hodené do vetra, DxOmark na svojej webovej stránke zverejnil aj fotografie vytvorené novinkou z dielne HTC, na základe ktorých hodnotili. Vďaka si tak reálne fotografické schopnosti HTC U11 môžeme pozrieť aj my.


zdroj fotografie: DxOmark

Podľa DxOmark, nová vlajková loď od HTC disponuje pozoruhodnými schopnosťami fotografovania v akýchkoľvek svetelných podmienkach. Fotografie vyzerajú priam perfektne a majú dobré vykreslenie farieb. Zábery v exteriéri sú živé, s dobrými detailmi a veľmi nízkym šumom. Veľmi efektívna je aj optická stabilizácia obrazu. Za týmito výsledkami stojí 12 MPx snímač s veľkosťou 1/2.55-palca a výbornou clonou f/1.7.

Dual-pixel PDAF zaostrovanie


zdroj fotografie: DxOmark

Fotoaparát v HTC U11 využíva dual-pixel fázové zaostrovanie, ktoré sa radí medzi aktuálne najlepšie technológie pre automatické zaostrovanie. Vďaka tejto technológii dokáže novinka vytvoriť perfektne ostré zábery aj za horších svetelných podmienok. Dôkazom je fotografia vyššie, kde môžeš vidieť aj porovnanie s najväčšou konkurenciou. K výborným výsledkom v horších svetelných podmienkach sa podpísala optická stabilizácia obrazu, veľkosť snímača, ale aj clona f/1.7.

Fotografie v exteriéri

HTC U11 vs Google Pixel

zdroj fotografií: DxOmark

Výkon fotografického snímača v exteriéri je veľmi pôsobivý. Fotografie majú vynikajúce detaily a v porovnaní s ostatnými najlepšími fotomobilmi sú snímky často o niečo jasnejšie. HTC U11 prináša aj rozšírený dynamický rozsah a výborné nastavenie expozície.


zdroj fotografie: DxOmark

Detaily a šum

Fotografie vytvorené smartfónom HTC U11 disponujú perfektnými detailmi a pozoruhodne nízkym šumom, a to aj za horších svetelných podmienok. Pri fotografovaní vo vonkajšom prostredí však môže dôjsť k strate jemných detailov v oblastiach s nízkym kontrastom.

HTC U11 vs Google Pixel

zdroj fotografií: DxOmark

Výborné hodnotenie dostalo aj video

Nielen fotografie, ale aj video natočené novinkou z dielne HTC je kvalitatívne na vysokej úrovni. DxOmark ohodnotil automatické zaostrovanie ako bleskovo rýchle a presné, optická stabilizácia je veľmi efektívna a účinná aj pri fotografiách. Testeri z DxOmark tiež zmienili, že je veľmi ťažké nájsť negatíva na videách z HTC U11, no predsa sa nejaké menšie problémy našli. Za horšieho svetla klesá úroveň detailov a tiež farby strácajú saturáciu. Pri pohybe sa taktiež môžu vyskytnúť rozmazané časti, tzv. duchovia. Aj napriek týmto menším neduhom bola kvalita videí natočených novinkou od HTC ohodnotená 89 bodmi.

HTC U11 ako aktuálne najlepší fotomobil sveta


zdroj fotografie: HTC

Po všetkých štandardizovaných fotografických testoch dospeli testeri z DxOmark k záveru, že HTC U11 je aktuálne najlepší fotomobil na svete. Jeho hlavnými výhodami sú rýchle a presné zaostrovanie, výborné detaily v exteriéri, ale aj za horších svetelných podmienok, dobrá cieľová expozícia a dynamický rozsah či nízky výskyt šumu. Celkové hodnotenie 90 bodov prekonáva aj Google Pixel či Samsung Galaxy S8.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom