Čím viac sa približujeme k dátumu predstavenia série Galaxy Note 20, tým viac informácií vychádza na povrch. Najnovšie sa v plnej kráse objavil na 360° fotografii klasický model Galaxy Note 20.

Portál The Verge nedávno upozornil na úniky týkajúce sa očakávaných top modelov série Galaxy Note 20, ktoré Samsung plánuje oficiálne odhaliť 5. augusta. Už skôr sme sa mohli dozvedieť, že očakávame celkovo 2 modely, z ktorých sa v najvyššej konfigurácii predstaví Galaxy Note 20 Ultra. Tomu bola doposiaľ v rámci únikov venovaná najväčšia pozornosť.

Rovný displej či o senzor menej v hlavnom fotoaparáte

Okrem tohto high-end modelu však bude k dispozícii aj cenovo „dostupnejší“ model Galaxy Note 20. Podľa predchádzajúcich informácií sa napríklad vedelo, že ponúkne mierne oklieštené funkcionality oproti Galaxy Note 20 Ultra, pričom príkladom je rovný Super AMOLED displej s rozlíšením FHD+ a obnovovacou frekvenciou 60 Hz.

Tento únik teraz potvrdil známy leakster Evan Blass na sociálnej sieti Twitter, ktorý zdieľal 360° render smartfónu. Skutočne tak môžeme pozorovať rovný displej s centrovanou dierou pre fotoaparát v hornej časti, rovnako ako tri snímače hlavného fotoaparátu na zadnej strane. Pre porovnanie, Galaxy Note 20 Ultra prinesie 4 snímače hlavného fotoaparátu.

Špekulácie uvádzajú, že chýbajúci senzor by mohol byť modulom pre laserové zaostrovanie alebo ToF senzor. Iné úniky uvádzajú, že Galaxy Note 20 bude poháňaný procesorom Snapdragon 865+, bohužiaľ, na európskom trhu urobil gigant nepochopiteľný ťah, keď sa smartfón rozhodol opäť osadiť procesorom Exynos 990, ktorý zaostával už za pôvodným procesorom Snapdragon 865.

Rovnako sa objavila informácia, ktorá uvádza ceny. Za tento únik je zodpovedný leakster Ice Universe, ktorý je celkovo k modelu Galaxy Note 20 kritický. V jednom zo svojich príspevkov uviedol, že Note 20 príde s cenovkou 999 dolárov, čo je za model s FHD+ a 60 Hz displejom v spojení s klasickým fotoaparátom v roku 2020 jednoducho veľa. Galaxy Note 20 Ultra naproti tomu príde s cenovkou 1299 dolárov a podobné ceny môžeme očakávať aj v eurách.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom