Tak, ako už býva zvykom, Apple v septembri predstaví novú generáciu svojich mobilných zariadení. iPhone 14 príde v štyroch prevedeniach, pričom ich dizajn sa dočká niekoľkých dôležitých zmen.

Vďaka rozsiahlym únikom, s ktorými sme sa stretávali v uplynulých mesiacoch, sa teraz môžeš pozrieť na rendery, ktoré vyzerajú presne tak, ako by pochádzali od spoločnosti Apple. V skutočnosti však za nimi stojí svetoznámy leaker Jon Prosser spolu so svojim dizajnérksym kolegom Ianom Zelbom.

Jon Prosser / Ian Zelbo

Dizajn zariadenia je odvedený od uniknutých schém a takisto informácií z dodávateľských reťazcov. No a, hoci sa ti môže zdať, že sa iPhone 14 Pro od svojho predchodcu príliš nelíši, všetky zmeny sa skrývajú v detailoch. Práve tie budú pre tento model dôležité.

Jon Prosser / Ian Zelbo
Nový výrez pre Face ID a väčšie fotoaparáty

Ako prvý si zrejme všimneš zmenený výrez pre Face ID. Apple tento komponent minulý rok zmenšil o cca dvadsať percent, pričom v súčasnej podobe ho plánuje zachovať v lacnejšom iPhone 14 (6,1″) a iPhone 14 Max (6,7″). Predná strana dostupnejších modelov má byť teda rovnaká, ako na iPhone 13.

Jon Prosser / Ian Zelbo

Ak si ale zaobstaráš drahší model iPhone 14 Pro (6,1″), respektíve iPhone 14 Pro Max (6,7″), technológia Face ID bude umiestnená v dvoch „otvoroch“ displeja. Jeden bude okrúhly a druhý v tvare pilulky. Malo by ísť o elegantnejšie a menej rušivé riešenie. Uvidíme, ako to bude vyzerať naživo.

Jon Prosser / Ian Zelbo

Zásadnou zmenou má prejsť aj trojica zadných fotoaparátov. Šepká sa, že spoločnosť Apple použije snímače s vyšším rozlíšením na úrovni 48 MP,  ktoré budú fyzicky väčšie, čo sa samozrejme pretaví aj do finálneho dizajnu. Ak sa ti zdá, že súčasný iPhone 13 Pro má obrovský kamerový modul, tak sa priprav na to, že iPhone 14 Pro ho ešte prekoná.

Šošovky by mali vytŕčať von z tela zariadenia podobným spôsobom, ako sme na to zvyknutí dnes. Dávnejšie špekulácie o tom, že budú v rovine so zadnou sklenenou časťou konštrukcie iPhonu 14 sa, podľa všetkého, nenaplnia.

Lacnejšia verzia Max

Screenshot / YouTube / EverythingApplePro

Poslednou zmenou prejde samotná veľkosť zariadení. Hoci Apple v septembri 2022 predstaví štyri nové prevedenia iPhonu 14 rovnako, ako v uplynulých rokoch, v skutočnosti sa mierne upravia ich uhlopriečky.

Nie je žiadnym tajomstvom, že aj keď je iPhone 13 mini s 5,4″ displejom výborným produktom, jeho predaje sú totálnym sklamaním. To je koniec koncov hlavný dôvod, pre ktorý vypadne už o pár mesiacov z ponuky.

No, a ak by si očakával náhradu s podobnými rozmermi displeja, tak budeš zrejme sklamaný. Spoločnosť Apple sa rozhodla, že na miesto praktického zariadenia s 5,4″ displejom uvedie na trh zariadenie, ktoré bude mať až 6,7″ displej a rozumnú cenovku.

V hierarchii produktov bude iPhone 14 Max postavený medzi základným iPhonom 14 (6,1″) a drahším iPhone 14 Pro (6,1″). Ak, teda používateľ bude požadovať väčší displej, no uspokojí sa s okresaným hardvérom, práve iPhone 14 Max bude tou najrozumnejšou voľbou. Uvidíme, ako sa bude tento prístup pozdávať zákazníkom.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP