Vo svete smartfónov je stredobodom pozornosti v posledných týždňoch nadchádzajúca vlajková loď OnePlus 5. O nej sa na internete objavilo už mnoho informácií. 

Posledné dni sú bohaté na informácie a správy o OnePlus 5, ktoré bude mať svoju svetovú premiéru už tento utorok, teda 20. júna. Ako jeho predchodcovia, tak aj ich nasledovník si titul „zabijak vlajkových lodí“ rozhodne zaslúži. Už od začiatku únikov sa sním spája aktuálne najvýkonnejší procesor Snapdragon 835. Ten v ňom rozhodne nebude chýbať a spolupracovať s ním má tiež 6 GB operačná pamäť RAM, ktorá však bude dostupná pri „slabšej“ verzii so 64 GB vnútorným úložiskom. Očakáva sa ale, že výrobca svoj nový high-end vybaví variant s až o 8 GB RAM pamäte.

zdroj fotografie: OnePlus

Nenechaj si ujsť
Toto fanúšikov OnePlus nepoteší. OnePlus 5 sa bude predávať cez najviac kritizovaný predajný systém

Dostatok energie dodá veľka 4000 mAh batéria. Dokonca sa objavili aj informácie o farebných prevedeniach novej 5-ky. Podľa týchto správ bude 64/128 GB verzia pokrytá farbami Slate Gray alebo Soft Gold. Jednu špeciálnu farbu, a to Deep Black, si výrobca vyhradil iba pre najvýkonnejší variant. Pôjde teda o podobnú situáciu ako pri modeli 3T.

zdroj fotografie: OnePlus

Kontroverznou časťou je však samotný dizajn smartfónu, ktorý sa s iPhonom 7 Plus podobá takmer ako vajce vajcu. OnePlus 5 dostane aj slušnú cenovku, ktorá je však oproti konkurencii stále relatívne prijateľná. Verzia so 6 GB RAM a 64 GB úložiskom bude dostupná za približne 460 €. Za najvýkonnejší model zákazník môže zaplatiť až 530 €. V porovnaní s predchádzajúcimi modelmi čínskeho výrobu ide o vyššie ceny, no na reálnu hodnotu musíme počkať až do oficiálneho predstavenia. Si pripravenný privítať nového kráľa?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú