Tak takúto štedrú nádielku sľubného obsahu si nepamätáme. Kým pri zostavovaní každomesačného výberu filmových a seriálových noviniek máme spravidla problém nájsť čo i len desať takých, ktoré zaváňajú kvalitou, pri pohľade na novembrové tituly sme mali čo robiť, aby sme ich počet znížili pod 20.

Každý jeden veľký hráč na našom trhu sa v novom mesiaci zaskvie skvelými novinkami, pričom núdza nebude len o seriály, ale tiež atraktívne celovečerné filmy.

Kvantitou tradične dominuje Netflix, ktorý predstaví nové i pokračujúce seriály obohatené o vlastnú filmovú tvorbu. Zahanbiť sa však nenechá ani Disney+ s vianočným špeciálom Strážcov galaxie a dobrodružnou novinkou s Chrisom Hemsworthom alebo HBO Max, kde pokračuje najoceňovanejší seriál tohto roka.

Enola Holmes 2

Kde: Netflix

Kedy: 4. november

Millie Bobby Brown a Henry Cavill sa vracajú v pokračovaní dobovej detektívnej komédie Enola Holmes. Prvý diel medzi fanúšikmi vyvolal veľký rozruch a patril medzi príjemné divácke prekvapenia, o čom svedčia čísla sledovanosti – Enola Holmes je dodnes 7. najsledovanejším filmom v histórii služby. Medzitým Netflix čelil hrozbe súdneho sporu s držiteľmi práv z organizácie Arthura Conana Doylea, nakoniec sa spor ukázal ako neopodstatnený a pokračovaniu nestojí nič v ceste.

O zápletke nového filmu veľa nevieme, vráti sa do neho pôvodná herecká zostava vrátane matky hlavnej hrdinky v podaní Heleny Bonham Carterovej, známej aj zo série Harry Potter. Z pôvodného filmu sa vracia aj režisér Harry Bradbeer a vlastne tiež väčšina tvorcovského tímu. S veľkou pravdepodobnosťou nás teda čaká podobný divácky zážitok ako pri prvom filme, a teda nenáročná detektívna komédia so sympatickými postavami.

Causeway

Kde: Apple TV+

Kedy: 4. november

Drsná psychologická dráma, s ktorou Apple poškuľuje aj po Oscaroch, divákom predstaví bývalú americkú vojačku, ktorá sa po zranení mozgu vracia domov z Afganistanu a snaží sa začleniť späť do spoločnosti. Podobných filmov síce v posledných rokoch vznikli desiatky, Causeway púta pozornosť predovšetkým účasťou Jennifer Lawrence, hviezdou Hunger Games, ktorá si tu strihne hlavnú rolu.

Spoločnosť jej bude robiť herec Brian Tyree Henry (Atlanta), ktorý v úlohe mechanika trpiaceho posttraumatickým syndrómom hlavnej hrdinke podáva pomocnú ruku a postupne sa medzi nimi vyvinie krehký vzťah. Film je podľa režisérky Lily Neugebauer predovšetkým príbehom o vlastnom budovaní múrov a odvahe niekoho za ne pustiť.

The Crown (5. séria)

Kde: Netflix

Kedy: 9. november

Predposlednou sériou bude na Netflixe pokračovať aj jeden z jeho vôbec najdrahších seriálov – The Crown. So smrťou kráľovnej Alžbety II. sa očakáva rekordný divácky záujem, čo dokazuje aj návrat pôvodných sérií medzi najsledovanejší obsah služby. Piata sezóna prinesie kompletnú zmenu hereckého obsadenia, ktoré už zostane rovnaké až do konca seriálu. Skvelú Oliviu Coleman v úlohe kráľovnej tak nahradí nemenej nadaná britská herečka Imelda Staunton, známa ako Dolores Umbridge z Harry Pottera.

Dejovo sa nové epizódy budú sústrediť na búrlivé 90. roky, ktoré boli pre kráľovnú Alžbetu jedny z najhorších. V roku 1992 sa tri z jej štyroch detí odlúčili s partnermi alebo rovno rozviedli, pričom najväčšiu pozornosť vyvolávalo odlúčenia princeznej Diany a princa Charlesa. Seriál pravdepodobne predstaví aj tragickú smrť princeznej Diany, ako i upadajúcu reputáciu kráľovskej rodiny, ktorá v tomto čase klesla na absolútne dno.

Spirited

Kde: Apple TV+

Kedy: 11. november

Ponuku streamovacích služieb v novembri začnú obohacovať už aj vianočne ladené snímky, k najsľubnejším novinkám bude patriť vianočná komédia s Ryanom Reynoldsom a Willom Ferrellom s názvom Spirited.

Film bude moderným poňatím knižnej klasiky Vianočná koleda, aj keď namiesto tradičného poňatia Dickensovho príbehu Apple príbeh vyrozpráva z pohľadu vianočných duchov. Novinka s hviezdnym obsadením síce vyzerá dobre, nebude však pre každého. Pôjde totiž o mix komédie a muzikálu, priprav sa teda na početné tanečné a spevácke kúsky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP