Len nedávno sa na internet dostala správa, že legendárna Nokia 3310 tento rok opäť povstane. Touto správou sa spustilo hotové šialenstvo a ľudia sa už nemôžu dočkať toho, kedy k nám obnovená legenda zavíta. 

Oficiálne predstavenie druhej generácie Nokie 3310 by malo prebehnúť už o 3 dni, 26. februára, na oficiálnej konferencii spoločnosti HMD Global, ktorá má teraz celú značku Nokie pod palcom. S blížiacim sa predstavením sa dozvedáme aj čoraz viac informácií. Krátko po odhalení možnej cenovky nástupcu 17-ročného telefónu, sa k nám dostávajú kľúčové informácie o jeho dizajne, displeji či farebných prevedniach.

Nokia 230 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Nokia 3310
Rovnaký zdroj, ktorý ako prvý oznámil oživenie telefónu Nokia 3310, zverejnil nasledovné informácie:

  • Zostane klasickým telefónom. Hneď po oznámení príchodu Nokie 3310 sa začali objavovať rendery, ktoré zobrazovali rôzne koncepty tohto telefónu bežiaceho na Androide. Zrejme ťa sklameme, no tento telefón ostane klasickým mobilom s vlastným OS.
  • Rovnaký dizajnový jazyk. Celkový vzhľad druhej generácie Nokie 3310 sa od predchodcu lísiť nebude. HMD chce zachovať dizajnový jazyk, ktorý bol použitý v roku 2000. Jediné zmeny nastanú v hmotnosti a hrúbke telefónu, čo nie je prekvapením, keďže rapídny technologický vývoj umožnil výrobu ľahších a tenších telefónov.
  • Väčší a farebný displej. Určite si pamätáš na pôvodný monochromatický displej Nokie 3310. V dobe predstavenia disponoval rozlíšením 84 x 84 pixelov, no jeho nástupca bude kráčať s dobou. Dostane farebný panel s väčšou uhlopriečkou aj jemnejším rozlíšením, no pri zachovaní pôvodnej výdrže batérie.
  • Nové farebné varianty. Šedá / čierna a modrá, to boli pôvodné farby Nokie 3310. Komu tieto farby nesadli, zmeniť si ich mohol vďaka krytom od výrobcov tretích strán. Tento rok však bude telefón dostupný v niekoľkých farebných prevedeniach priamo od výrobcu.
Nenechaj si ujsť
Toľkoto má stáť Nokia 3310 dvadsiateho prvého storočia

Už len niekoľko dní zostáva do oficiálneho debutu očakávanej druhej generácie tejto obrovskej legendy. Do kalendára si poznač dátum 26. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom