Legendárna značka telefónov, pôvodom fínska Nokia, tento rok pod záštitou spoločnosti HMD Global zažíva svoj veľkolepý návrat. Už čoskoro sa dočkáme aj znovuzrodenia nesmrteľného mobilného telefónu, Nokia 3310.

Nokia už oficiálne oznámila, že po dlhých 17 rokoch práve teraz, vo februári, oficiálne obnoví legendárnu Nokiu 3310. Mobilný kongres MWC 2017 konajúci sa v Barcelone bude pre Nokiu veľmi dôležitým miestom, keďže práve tu predstaví niekoľko svojich noviniek vrátane obnovenej Nokie 3310. Odhadovaná cena navrátenej legendy má byť perfektných 59 €.

Nokia 3310
zdroj fotografie: Concept Creator

Kúpiť legendárnu Nokiu 3310 za 14 €

Čo sa dizajnu týka, zatiaľ nie je isté, ako bude druhá generácia tohto telefónu vyzerať. Mnohé zdroje sa však domnievajú, že od svojho 17 rokov starého brata sa odlišovať až tak nebude. Po stránke špecifikácií by sme sa mohli dočkať 1,5-palcového displeja, pod ktorým budú umiestnené tradičné „Nokiácke“ tlačidlá. Vo výbave nemá chýbať ani FM rádio, 8 GB interná pamäť či 1650 mAh batéria. Dobíjať ju budeme cez modernejší microUSB konektor.

Okrem možnej ceny telefónu Nokia 3310 sme sa dozvedeli aj ceny Android smartfónov, ktoré budú predstavené po boku tohto zariadenia. Najlacnejšia Nokia 3 bude ocenená na 149 €, vybavenejšia Nokia 5 začne na cene 199 € a globálna cena už známej Nokie 6 má byť 249 €. Tieto informácie však neboli nijak potvrdené, a tak si na pravé musíme počkať do 26. februára.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom