Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Spoločnosť Tachyum dnes oznamuje, že úspešne demonštrovala, ako aplikácia navrhnutá pre nenatívnu architektúru (x86_64) bez problémov pracuje na operačnom systéme Linux, ktorý beží na FPGA emulovanom čipe Prodigy. Týmto spôsobom firma zabezpečuje, že zákazníci budú schopní využívať široké spektrum softvérových aplikácií od prvého dňa, kedy sa univerzálny procesor Prodigy dostane na trh.

Architektúra x86 (tiež známa ako x64, x86_64, AMD64 alebo Intel 64) je dnes kritickou platformou pre prevádzku dátových centier.

Podľa informácií by sa čip Prodigy mal dostať na trh už v priebehu budúceho roka, pričom zákazníkom poskytne špičkový výkon pre všetky pracovné zaťaženia.

Kľúčový míľnik

Vzhľadom na to, že zložitosť a spotreba energie architektúry x86 vytvárajú prekážku pre veľmi vysoký výkon v procesoroch nanometrovej triedy, revolučná architektúra Tachyum nezahŕňa žiadny hardvér špecifický pre x86, pretože by to obmedzilo výkon Prodigy. Namiesto toho štandardný dynamický binárny prekladač efektívne poskytuje možnosť okamžite spúšťať neupravené Linuxové binárne súbory x86.

Tachyum

Zákazníci spoločnosti Tachyum, ktorí chcú spúšťať aplikácie nad rámec tých, ktoré firma poskytuje v „obraze“ distribúcie Prodigy Linux, budú spočiatku používať dynamický binárny prekladač, kým prenesú svoje staršie aplikácie x86 na natívnu architektúru inštrukčnej sady (Instruction Set Architecture, ISA) Prodigy, zvyčajne do 12-18 mesiacov.

Prodigy umožňuje používateľom kombinovať aplikácie x86 s natívnymi aplikáciami Prodigy, ako už firma predviedla bezproblémovým spustením natívnych webových serverov Prodigy Apache v kombinácii s binárnymi databázami x86 Linux.

Za zmienku tiež stojí fakt, že v polovici minulého roka spoločnosť Tachyum oznámila, že aplikácie na slovenskom Prodigy už bežia v interaktívnom móde Linux so systémom symetrického multiprocesingu (SMPa jednotkou s pohyblivou rádovou čiarkou. Úspešne spustený kód v interaktívnom režime je dôkazom stability systému a umožňuje spoločnosti prejsť k dodatočnému testovaniu pred odoslaním čipu do výroby a vzorkovaním.

Kým zákazníci migrujú na plne natívne softvérové prostredia, čip Prodigy bude poskytovať 2-násobný výkon namiesto očakávaného 3-násobného výkonu v porovnaní so špičkovými procesormi Intel podľa benchmarku SPECint2017. Pre väčšinu zákazníkov však budú staršie aplikácie x86 tvoriť iba 20 % behu programu (runtime), pričom zvyšných 80 % bude venovaných natívnym aplikáciám, ako TensorFlow, PyTorch, databázy a ďalšie, ktoré už spoločnosť Tachyum naportovala do natívnej ISA čipu Prodigy, čo zvyčajne prináša 2,8 x vyšší výkon od prvého dňa.

Tachyum Prodigy integruje 128 vysokovýkonných na mieru navrhnutých 64-bitových výpočtových jadier, čo mu umožňuje dosahovať až štvornásobný výkon v porovnaní s najvýkonnejšími x86 procesormi pre cloudové záťaže, a v porovnaní s najvýkonnejším GPU až trojnásobný výkon pre HPC a šesťnásobný výkon pre AI aplikácie.

Len krok od výroby

Ako objasnil pre portál FonTech.sk v exkluzívnom rozhovore Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO Tachyum, prioritou pre tento rok je ukončenie zoznamu balíka aplikácií. Aktuálne totiž spoločnosť disponuje určitým zoznamom aplikácií, ktoré bežia najskôr na softvérových simuláciách a neskôr prejdú na hardvér / čip. Inak povedané, zoznam aplikácií spoločností beží na softvérových simuláciách a postupne ich prehadzuje na FPGA, čiže na programovateľné hradlové polia. Keď budú všetky aplikácie bezchybne pracovať,

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú