Segment tabletov má stále čo zákazníkom ponúknuť a svoje nové kúsky si pre nich pripravuje aj čínske Xiaomi. Už začiatkom roka sa objavili prvé informácie o jednom z dvojice tabletov. Teraz však unikli detailnejšie informácie o modeli Mi Pad 3 a jeho väčšej verzii „Pro“. Aj napriek podobnej hardvérovej výbave budú oba kúsky v niečom rozdielne.

Ako prvý svoje špecifikácie odhaľuje model Xiaomi Mi Pad 3, ktorý príde s „menšou“ uhlopriečkou obrazovky 7,9″. Rozlíšenie displeja však zatiaľ nie je známe. Pod kapotou nájdeme 4 GB operačnú pamäť RAM, no Xiaomi neprezradilo ani to, aký procesor v tomto tablete nájdeme. Pre osobné súbory Xiaomi vybaví model Mi Pad 3 interným úložiskom s kapacitou 64/128 GB. Tejto novinke nebude chýbať ani nový operačný systém Android vo verzii 7.0 Nougat. Ako je už u čínskeho výrobcu zvykom, aj jeho nové tablety prinesú veľmi prijateľnú cenu.

Xiaomi Mi Pad 2 a jeho rozdielne verzie

zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi Mi Pad 3 so 64 GB úložiskom má byť dostupný za 175 €. Variant s dvojnásobnou vnútornou pamäťou dostane cenovku približne 215 €. Druhým z dvojice očakávaných tabletov je model Mi Pad 3 Pro. Rozdiel medzi nimi nájdeme vo veľkosti uhlopriečky obrazovky, nakoľko „Pro“ verzia dostane až 9,7″ displej. Informácie o veľkosti RAM-ky a o kapacite interného úložiska zatiaľ nie sú známe. Srdcom Xiaomi Mi Pad 3 Pro bude procesor Intel Atom x7-Z8750. Ďalším rozdielom oproti klasickej Mi Pad 3-ke bude operačný systém.

Namiesto obľúbeného Androidu nájdeme v „Pro“ verzii operačný systém Windows 10. Cena tohto modelu sa bude pohybovať na úrovni 230 €. Zatiaľ sa však neobjavili správy ani o procesore pre menší z dvojice tabletov a rovnako neznáma je aj veľkosť batérií oboch noviniek. Otázne je aj to, aký snímač fotoaparátu tablety prinesú. Xiaomi Mi Pad 3 a jeho „Pro“ verzia by mali byť odhalené v rovnaký deň, ako očakávaná vlajková loď Xiaomi Mi6. Tá by mohla prísť už v apríli, no posledné správy naznačujú oneskorenie predstavenia, ktoré sa môže konať dokonca až v máji.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom