Ak aj ty preferuješ kompaktný tablet na prácu či multimediálnu zábavu pred notebookom alebo počítačom, výborným riešením sú tablety od čínskych výrobcov. Za veľmi nízke ceny vedia vyrobiť zaujímavé a schopné tablety. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Medzi menej známych výrobcov sa radí Jumper, ktorého aktuálnym „klenotom“ je tablet EZpad 6. Telo je tradične vyrobené z hladkého plastu, čím zabezpečuje prémiový pocit z držania zariadenia. Obsah sa zobrazuje na relatívne veľkom 11.6-palcovom displeji s FullHD rozlíšením. Procesorom je štvorjadrový Intel Cherry Trail Atom X5 na frekvencii 1.44 GHz. Na dostatočnom výkone pre bežnú prácu sa podieľa aj 4 GB pamäť RAM a 64 GB úložisko. Úložisko je ďalej možné rozšíriť pomocou microSD karty do 128 GB.

tablet
zdroj fotografie: TomTop

Kúpiť Jumper EZpad 6 za 166 €

Dôležitou súčasťou je operačný systém Windows 10, s ktorým môžeš pracovať rovnako ako na počítači a sťahovať aplikácie z Windows Obchodu. Dobrým pomocníkom je aj 2 MPx predná kamera pre videohovory. Dobrú výdrž obstaráva až 7000 mAh batéria, napriek ktorej si tablet zachováva nízku hmotnosť a malú hrúbku. Medzi konektivitou je štandardné Wi-Fi, Bluetooth 4.0 a ďalšie porty na ľavom boku zariadenia.

tablet
zdroj fotografie: TomTop

Najzaujímavejšia na celom tablete je jeho cena. V prebiehajúcej akcii e-shopu Tomtop ho môžeš získať za perfektných 166 €, pričom poštovné je zadarmo. Treba však počítať s platením DPH, ktorého výška pri tejto cene dosahuje 33 €. Pre čo najlepšiu produktivitu si môžeš dokúpiť aj klávesnicu, ktorá sa dá k tabletu veľmi rýchlo a jednoducho pripojiť. V prípade záujmu môže byť tvoja za 36 €.

tablet
zdroj fotografie: XiaomiToday

Poznámka redakcie: Články označené ako „Sponzorované“ a publikované autorom „Inzercia“ sú určené na propagáciu aktuálnych zliav a akcií na produkty predávané čínskymi e-shopmi. Za predaj nezodpovedáme, len informujeme o akcii.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
25%
Páči sa mi to
75%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Inzercia
Sponzorované články.
  • Adam S.

    Atom X5 a výkon ma dosť pobavilo. Na Windows to proste NESTAČÍ. Ani jednu záložku v chrome to nerozbehá plynule. Ak chcete výkonný tablet, oblúkom sa vyhnite Atom procesorom. Ale ak chcete dostatočnú vydrž na batériu alebo lacný tablet pre deti, za tú cenu sa tá extrémne slimačia rýchlosť nejako dá prepáčiť. Radšej by som ale bral dual boot verziu s Androidom.