Na prvý pohľad sa môže zdať, že segment tabletov vymiera, no opak je pravdou a stále sa stretávame s rôznymi novými modelmi. Svoje zastúpenie v tomto segmente majú nielen svetoznámi výrobcovia, ale aj čínske spoločnosti, ktoré dokážu produkovať šikovné kúsky pre každodenné potreby. Nový tablet Chuwi Hi Pad je skvelým pomocníkom, ktorý sa nezľakne ani zložitejších úkonov, a to za cenu, ktorú mu môžu konkurenti len závidieť.

Lacné čínske zariadenia si získali srdcia mnohých používateľov, ktorým dokážu vyhovieť v každom smere. Neplatí to len u smartfónov či inteligentných hodiniek, ale aj u tabletov. Aj keď nevídame stále nové modely tak často, nájdu sa výrobcovia, ktorí na tento segment ešte nezanevreli. Sem patrí aj spoločnosť Chuwi, ktorá má na svojom konte hneď niekoľko zariadení z rôznych kategórií, vrátane tabletov, kde sa teraz ukázal nový model Chuwi Hi Pad.

Stvorený z kovu s dostatkom výkonu pre hry

Táto novinka prichádza s elegantným dizajnom orientovaným aj pre hráčov. Celokovové telo dobre padne do rúk aj napriek väčším rozmerom, pričom dosahuje hrúbku len 8 mm. Hry, filmy, ale aj iný obsah si používateľ vychutná na veľkej 10,1″ FullHD obrazovke so širokým gamutom farieb a pomerom strán 16:10. Výrobca však tejto novinke nezabudol dodať ani dostatok výkonu, ktorý zabezpečuje procesor Helio X27 s 10 jadrami. Spolu s ním spolupracuje 3 GB operačná RAM pamäť, ktorá sa stala medzi tabletmi zaužívaným štandardom.

Kúpiť tablet Chuwi Hi Pad za 123 € bez colných poplatkov

O vykresľovanie grafiky hier, alebo systému, sa stará akcelerátor Mali-T880 MP4 s pracovnou frekvenciou 875 MHz. Chuwi Hi Pad má v sebe taktiež zabudovaných 32 GB pamäte, no v prípade potreby je úložisko možné rozšíriť microSD kartou o dodatočných 128 GB. Pre dlhé hodiny surfovania na webe, hranie hier, alebo pozeranie filmov, je v konštrukcii zabudovaná veľká 7 000 mAh batéria, ktorá zvláda náročne používanie po dobu až 10 hodín. Tento tablet ale nezaostáva ani v oblasti konektivity, kde ponúka Bluetooth 4.1, ale aj dvojpásmové Wi-Fi či OTG.

Pre prehrávanie hudby cez káblové slúchadlá je dostupný stále obľúbený 3,5 mm audio jack a nezabudlo sa ani na fotoaparáty. Objektív nad displejom s 5 MPx snímačom je totožný ako jeho ekvivalent na zadnej strane a pri fotografovaní dokážu oba fotoaparáty vytvoriť dostatočne kvalitné snímky. Samozrejmosťou je už aj Android, ktorý je tu dostupný vo verzii 8.0 Oreo a ochudobnený o prebytočné aplikácie, ktoré by spomaľovali chod systému. Ten je navyše preložený do mnohých svetových jazykov, vrátane Slovenčiny.

Výborná cena bez poplatkov pri doručení

Všetky svoje vlastnosti teraz tablet Chuwi Hi Pad ponúka za nízku cenu, ktorá poteší nejedného zákazníka. V e-shope GearBest.com je dostupný už za 123 €, pričom o dopravu bez dodatočných poplatkov sa postará EU Priority Line len za zhruba 1 €. Tento nový kúsok je tak dôkazom, že aj lacné zariadenie dokáže splniť očakávania používateľa a zvládne nielen rutinné úlohy, ale aj náročnejšiu prácu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom