Vo februári spoločnosť Xiaomi predstavila svoj vlastný procesor Surge S1. Ten sa následne objavil s smartfóne Xiaomi Mi5C. Na čipsete sa pracovalo viac ako dva roky a najnovšie informácie hovoria dokonca o jeho nasledovníkovi. 

Surge S1 vyrábala spoločnosť Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC). Vyrábaný je 28 nm procesom a obsahuje 8 jadier, pričom štyri jadrá Cortex-A53 pracujú na frekvencii 2,2 GHz a ďalšie štyri takisto Cortex-A53 na frekvencii 1,4 GHz. Podporuje LPDDR3 a eMMC 5.0 pamäte. Čo sa týka výkonnosti, nejedná sa o žiadny high-end, skôr sa radí do kategórie strednej triedy.

surge s1 - s2zdroj fotografie: Xiaomi

Tento procesor by už čoskoro mal dostať svojho nasledovníka – Surge S2. Predstavenie sa očakáva v treťom kvartáli tohto roku. Vyrábať ho bude takisto TSMC, avšak našťastie výrobná technológia sa posunie už na 14 nm proces. Vzhľadom k tomu, že Surge S1 poháňal Xiaomi Mi5C, novinka bude pravdepodobne srdcom Xiaomi Mi6C, ktoré by mali byť predstavené taktiež koncom tohto roka. Nevyľučuje sa však ani high-end model Mi6S, no tento variant sa nám nezdá príliš pravdepodobný.

Nenechaj si ujsť
Recenzia | Xiaomi Mi5c je azda najviac nedocenený smartfón. Absolútne neprávom!

Pokiaľ ide o výkonnosť, Surge S2 by mal byť rovnako výkonný ako Snapdragon 625 alebo 652. Zdá sa tak, že ešte nejakú dobu potrvá, kým Xiaomi vyrobí čip, ktorý by bol hodný vlajkovej lodi. Tam zatiaľ stavia na osvedčenú kvalitu v podobe Snapdragonov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP