Hybridného superšportu od Lamborghini s kódovým označením LB48H sa pravdepodobne dočkáme už budúci rok. Bude pekelne rýchle, neskutočne drahé, trochu ekologické a tiež má „žiariť v tme“.

Čo presne slovné spojenie „žiariť v tme“ znamená, žiaľ, ešte nevieme. No minulý rok prišlo Lamborghini s promo videom, v ktorom je koncept vozidla Terzo Millennio a to skutočne žiari. Ak si teda LB48H zoberie inšpiráciu z dizajnu konceptu Terzo Millennio, bude to skutočne „žiariaci“ unikát na cestách.

Novinka má prísť s plnohodnotnou V12-kou, s ktorou bude spolupracovať elektromotor. Vývojári motorov týchto luxusných áut však majú hlavu v smútku. Pridanie elektromotoru batérií dodá autu na váhe zhruba 150 až 200 kg naviac.

Riešením by preto mohlo byť použitie superkondenzátora, čo je v podstate batéria, ktorá dokáže uchovať niekoľkonásobne viac energie oproti tradičným lítium-iónovým batériám. Superkondenzátory pre plne elektrický model Terzo Millennio už vyvíjajú na MIT, preto je možné, že sa dostane aj do LB48H.

Superkondenzátor však nedosahuje také napätie ako klasické batérie, preto je dosť možné, že bude iba dávať dodatočný výkon 789 koňovej V12-ke. Odhadovaná cenovka atakuje 2,3 milióna eur. Automobilka vraj už ukázala túto novinku potenciálnym kupcom v Júni tohoto roka. Preto by sme sa jej predstavenia mohli dočkať už čoskoro.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom