Písali sa 70. roky a otec kultových postav ako Hulk či Fantastic four Jack Kirby zažíval intenzívnu tvorivú krízu. Rozhodol sa konať a to rázne. Vydavateľstvu Marvel, ale aj svojmu kolegovi a priateľovi Stanovi Lee, ukázal chrbát a pobral sa o dvere ďalej. A to rovno k najväčšej konkurencii Marvelu k DC.

Na čom si užiješ skvelý filmový a seriálový zážitok s TOP zvukom?

Kúp si TV Philips Performance spolu so soundbarom alebo bezdrôtovým reproduktorom a po registrácii môžeš získať späť až 50 % ceny soundbaru alebo reproduktoru.

POZRI SI CELÚ–>PONUKU<–

Začiatky v konkurenčnom dome boli naozaj sľubné, ako to ale býva zvykom, všetko sa zvrtlo. Jackovi vedenie komiksového gigantA zrušilo jeho obľúbené série, Marvel predbehol v predajoch DC a „prebehlík“ Kirby sa skrátka nevedel trafiť do štýlu Supermana, ktorý stoj čo stoj vyžadovalo vydavateľstvo. Skrátka Jack nebol šťastný a vedel, že musí konať.

O nejaký čas neskôr na jednom z amerických komiksových conov v sekcii venovanej Fantastic Four vystúpil otec Marvelu Stan Lee a mal pre dychtivých fanúšikov skvelú správu. „Lee uviedol prekvapivého hosťa. Ozval sa ohlušujúci potlesk a keď Jack Kirby prešiel uličkou k pódiu, ľudia vstávali a ďalej tlieskali postojačky,“ opísal Sean Howe vo svojej knihe mapujúcej osudy Marvelu Čo ste nemali vedieť o komiksovom zázraku.

Twitter / @BeforeHow

Na spomínanom cone Lee ešte neprezradil, na akých novinkách bude pod staronovou vydavateľskou strechou Kirby opäť pracovať. No ten už vtedy zrejme vedel, že chce odpáliť comeback s niečím veľkým, s niečím, čo uspokojí jeho túžbu po vesmírnej estetike a osudovosti.

Krátko po dokončení komiksovej adaptácii ikonického filmu 2001: Vesmírna odysea sa pustil do série Večných, božského supertímu hrdinov dohliadajúceho na ľudstvo. Takto nejak vyzerali prvé komiksové krôčiky série Eternals.

Devianti verzus Veční
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú