Najmladší člen série smartfónov Huawei P30 kráča v šľapajach podstatne drahších súrodencov. Do strednej triedy prináša nielen prémiový dizajn s efektnými farebnými prevedeniami, ale aj výnimočné foto schopnosti podkuté umelou inteligenciou.

Rozmerný displej, štíhle 3D zakrivené telo, ktoré obzvlášť vynikne v gradientnom prevedení, či veľká batéria s rýchlym nabíjaním. Okrem týchto lákadiel však P30 lite skrýva ešte jeden tromf, vďaka ktorému vo svojej triede len ťažko hľadá konkurenciu. Je vybavený trojitým fotoaparátom s umelou inteligenciou. Práve ten robí z modelu strednej triedy perfektný nástroj na fotenie a plnohodnotného člena radu P.

[add]

Fotografický šampión triedy

Huawei P30 lite sa pýši trojitým fotoaparátom na zadnej strane. Hlavný objektív s rozlíšením 48 Mpx so svetelnosťou f/1.8 a umelou inteligenciou sa stará o vyváženie svetla a tieňov, čím pomáha dosiahnuť dokonale vyvážený a perfektne ostrý záber. K dispozícii je aj nočný režim, ktorý umožňuje smartfónu rýchlo nastaviť režim snímania fotoaparátu bez ohľadu na to, či je používateľ v jasnom, podsvietenom alebo tmavom prostredí, aby im pomohol dosiahnuť požadovaný efekt.

Zobraziť celú galériu (4)
Použitie Zoom-u na zariadení Huawei P30 lite, TS Huawei

 

Hlavnému fotoaparátu sekunduje širokouhlý objektív s rozlíšením 8 Mpx a svetelnosťou f/2.4. Ten poskytuje väčšiu perspektívu a dokáže zachytiť viac z každého záberu. Výsledok sa prejaví predovšetkým pri fotení scenérií či prírody. Prepracovaný je tiež efekt rozostrenia pozadia (Bokeh efekt), ktorý je výraznejší a pracuje s väčším kontrastom objektu voči okolitému prostrediu tak, akoby fotografia mala viac vrstiev. Túto čoraz obľúbenejšiu funkciu má na starosti tretí objektív – snímač hĺbky s rozlíšením 2 Mpx.

Zobraziť celú galériu (4)
Zámok Bojnice zachytený pomocou Huawei P30 lite, TS Huawei

Selfie ako zo štúdia

Obzvlášť veľkú pozornosť si zaslúži predný fotoaparát Huawei P30 lite, ktorý sa nasťahoval do malého kvapkovitého výrezu v hornej časti displeja. Má rozlíšenie 24 Mpx a jeho hlavným tromfom je umelá inteligencia, ktorú využíva na skrášlenie selfie portrétov.

Zobraziť celú galériu (4)
Režimy predného a zadného fotoaparátu Huawei P30 lite, TS Huawei

Pokročilý algoritmus AI značne zjednodušuje proces retušovania tváre. V praxi to vyzerá tak, že keď užívateľ aktivuje selfie fotoaparát, funkcia automaticky rozpozná tvár používateľa, pričom upraví atribúty, ako je napríklad rozjasnenie, pridanie farby očných tieňov, zvýraznenie farieb na perách, zaostrenie nosa alebo vyhladenie vrások. Táto funkcia sa pomocou AI automaticky prispôsobuje odlišným rysom tváre, rovnako ako profesionálny skrášľovací tím.

Skrášlenie umelou inteligenciou na Huawei P30 lite je možné navyše aplikovať v reálnom čase počas videohovorov WeChat, čo umožňuje používateľom vždy zobrazovať svoje najkrajšie ja, bez ohľadu na čas alebo miesto, kde sa nachádzajú.

Ocenia ho aj hráči

Huawei pri novom modeli P30 lite myslel aj na tých, ktorí telefón využívajú na hranie hier. Ponúka revolučnú technológiu Game Suite 2.0, ktorá vyvažuje herný výkon a spotrebu energie. Kým úsporný režim vhodne redukuje grafický výkon, aby šetril batériu, prepnutie do herného módu dokáže výkon, naopak, zvýšiť a zabezpečiť tak podstatne rýchlejší a hladší zážitok z hier.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom