Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

O tom, že Strážcovia galaxie 3 budú v kinách obrovský hit, nikto nepochyboval. Vyvrcholenie trilógie o jedných z najpopulárnejších superhrdinoch MCU už pred premiérou zaznamenávalo silné ohlasy, aktuálny úspech novinky však zaskočil aj analytikov.

Za víkend padlo štvrť miliardy

Strážcovia galaxie 3 v kinách odštartovali vo štvrtok 4. mája a za necelé 4 dni už v kinách zarobili masívnych 282 miliónov dolárov, informuje Collider. Film v tržbách predbehol očakávania trhu, ktorý mu za otvárací víkend predpovedal zárobky okolo štvrť miliardy.

Na najväčšom filmovom trhu Spojených štátov Strážcovia galaxie zarobili 114 miliónov, druhý najlepší štart filmu v tomto roku. Lepšie ako čerstvá Marvelovka v 2023 odštartoval iba Super Mario Bros. vo filme, ktorý za prvý víkend zarobil 141 miliónov. Super Mario sa zároveň stal prvým filmom tohto roka, ktorý v zárobkoch prekročil miliardu dolárov.

Strážcovia galaxie 3 za ostrý štart vďačia jednak stále populárnej značke Marvelu a samozrejme tiež skutočnosti, že ide o finálny diel ságy, ktorý si fanúšikovia nechcú nechať ujsť. Novému blockbusteru však vo veľkom pomohli aj oslavné prvé ohlasy od recenzentov i divákov, o čom sa môžeš presvedčiť aj v našej recenzii.

Strážcovia galaxie
TMDB

Ešte nemajú vyhrané

Aj keď pre komiksovú značku ide o ďalší zásah do čierneho, o úspechu zatiaľ hovoriť nemožno. Skvelý otvárací víkend vo februári zaznamenal aj Ant-Man 3, len aby v druhom premietacom týždni nasledoval najhorší prepad v histórii MCU filmov a z Ant-Mana sa nakoniec stalo komerčné fiasko.

Strážcovia galaxie 3 boli pre Marvel Studios a spoločnosť Disney, ktorá značku vlastní, nákladným projektom – rozpočet filmu sa pohybuje okolo astronomických 250 miliónov, kam sa navyše nerátajú desiatky ďalších miliónov za marketingové náklady.

Nová Marvelovka sa teda pri snahe dostať sa do čiernych čísel bude musieť poriadne oháňať, najmä, keď už o týždeň v kinách štartuje desiaty diel série Rýchlo a zbesilo, ktorý má so Strážcami galaxie podobnú cieľovú skupinu.

Pripomeňme, že prvý diel trilógie v roku 2014 zarobil 773 miliónov, pokračovanie, ktoré prišlo o tri roky neskôr, z divákov vyžmýkalo skvelých 869 miliónov. Tretí diel je pre značku Strážcovia galaxie posledným – režisér trilógie James Gunn sa upísal konkurenčnému komiksovému univerzu DC, koniec s milovanými hrdinami už avizovali aj viacerí herci, ktorí ich stvárňujú.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú