Budúce iPhony možno stratia svoj originálny prvok, ktorým sa pýšili už od samého začiatku. Okrúhle domovské tlačidlo je jedným z hlavných poznávacích prvkov „jabĺčkových“ smartfónov, no jeho zotrvanie v budúcich generáciách je teraz veľmi otázne. 

Jeden z patentov patriacich Apple totiž prezrádza, že pre snímač odtlačkov prstov už nebude nutné samostatné tlačidlo. Namiesto toho by mali byť odtlačky snímané priamo cez displej pomocou IR diód. Tento patent bol registrovaný výrobcom LuxVue, no gigant z Cupertina túto spoločnosť odkúpil a všetky patenty tým získal. Podľa webu AppleInsider však patent hovorí o použití micro-LED diódy, ktorá emituje svetlo v aktívnej matrici displeja spolu s IR diódou pre snímanie svetla.

Apple iPhone 7 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

iphonezdroj fotografie: iMore

nenechaj si ujsť
Celková cena iPhone 8 bude zrejme ešte vyššia kvôli drahým OLED displejom

Toto riešenie v podobe aktívnej matrici displeja sa líši od interaktívneho displeja, ktorý môžeme nájsť na iných smartfónoch. Tie najmä vyžadujú mať spojené dve vrstvy. Odstránenie tlačidla Touch ID by určite znamenalo značné ušetrenie miesta a pravdepodobne aj poriadnu zmenu dizajnu. Je tak otázne, či sa táto novinka objaví už vo výročnom iPhone 8 tento rok, alebo niečo podobné skrýva Apple až na najbližšie roky.

iphone
zdroj fotografie: Apples Wikia

I keď sa snímače odtlačkov prstov začali vo veľkom používať iba minulý rok, už teraz niektoré spoločnosti špekulujú nad možnosťami ich vylepšenia. Okrem Apple pracuje Synaptics na novej technológií, ktorá by používala skener odtlačkov a rozpoznanie tváre súčasne. Bezpečnosť našich smartfónov by teda bola ešte silnejšia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom