Spoločne s uvedením PlayStation 5 na trh sa japonský výrobca Sony rozhodol výrazne modernizovať aj svoj herný ovládač a predstavil DualSense s množstvom skvelých inovácií.

Pokročilá vibračná odozva, adaptívne spúšte či mikrofón zabudovaný priamo v ovládači, posunuli zážitok z hrania na novú úroveň a spravili z DualSense jeden z najlepších, ak nie vôbec najlepší herný ovládač súčasnosti.

Herná spoločnosť však s inováciami zďaleka neskončila a na základoch DualSense teraz predstavuje svoj vôbec prvý profesionálny ovládač DualSense Edge.

Nové zariadenie na trh prichádza s množstvom prémiových funkcií, zároveň ale tiež s poriadne vysokou cenovkou, ktorá u nás začína na 240 €. Je teda ovládač s hodnotou viac než polovice hernej konzoly schopný obhájiť svoju mamutiu cenu?

Sony pri dizajne svojej prémiovej novinky stavilo na istotu a DualSense Edge je naoko takmer totožný s klasickým ovládačom. Ergonómia zostala takmer nezmenená, takže novinka nedisponuje žiadnou zásadnou zmenou tlačidiel, veľkost či dizajnu ako takého. Používateľ má na prvý pohľad dojem, že v rukách drží klasický DualSense.

FonTech

Pri pohľade zblízka však začnú byť patrné mnohé drobné vylepšenia. Začínajú už pri samotnom balení, ktoré je pri DualSense Edge skutočne bohaté a pôsobí vysoko luxusným dojmom.

Ovládač je zabalený v kvalitnom obale z tvrdého plastu so zipsom. Možno ho nabíjať, aj keď je vložený priamo v puzdre. Používateľ v balení okrem DualSense Edge nájde:

  • Splietaný 2,8 m kábel USB-C – USB-A kábel + ochranné puzdro proti odpojeniu
  • 4 vymeniteľné páčky s rôznymi vlastnosťami
  • 2 stredne vypuklé tlačidlá pripojiteľné k zadnej strane ovládača
  • 2 páčkové tlačidlá pripojiteľné k zadnej strane ovládača
  • Dokumentáciu a návod na použitie

FonTech

Aj keď DualSense Edge na pohľad vyzerá takmer rovnako ako klasický ovládač na PS5, hneď po uchopení do ruky je jasné, že dizajnéri zo Sony spravili množstvo vylepšení.

Zadná strana DualSense Edge už na dotyk disponuje omnoho bohatšou mikroštruktúrou proti šmýkaniu v rukách a zmenil sa aj materiál na analogóvých páčkach, vďaka ktorému už spotené prsty nebudú spôsobovať prekĺzavanie.

FonTech

Tento článok je dostupný členom Fontech PREMIUM

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP