Najobľúbenejšie miesta Stephena Hawkinga je názov trojdielnej minisérie, ktorá debutovala na obrazovkách v januári tohto roku. Teraz je dostupná zdarma.

Poskytnutie tohto televízneho seriálu zdarma je vyjadrením pocty pre zosnulého astrofyzika Stephena Hawkinga, ako uviedla streamovacia služba o technológiach a vede, CuriosityStream. Populárny vedec skonal 14. marca 2018 v anglickom Cambridge.

O čom je seriál

Posledná epizóda, ktorá nebola ešte odvysielaná bola poskytnutá tiež zadarmo. V tejto vedeckej šou, Hawking cestuje k slnku a planétam v našej slnečnej sústave a ďalej prostredníctvom digitálnej vesmírnej lode zvanej S.S. Hawking. Prvá epizóda sa zameriava na tému, ako by umelá inteligenica (AI) mohla ovplyvniť mimozemskú civilizáciu, ktorej obyvatelia vyhynuli. Seriál vyhral aj sošku Emmy v kategórií grafického dizajnu a umeleckej réžie. Všetky časti budú dostupné zdarma do 23. marca.

O umelú inteligenciu sa zaujímal dlhšie

Predpovede Hawkinga ohľadom AI v seriály neboli prvé. Už skôr, v roku 2014 vyslovil predikciu, kde varoval pre úplným vyvinutím AI, ktorá by mohla viesť k zániku ľudskej rasy. Podľa jeho slov však bol optimista a veril, že môžeme vytvoriť AI, ktorá bude prospešná pre svet a ktorá môže pracovať v harmónií s ľudmi. Dúfajme, že sa jeho optimistická viera premení v skutočnosť a nečaká nás v budúcnosti stret s vyspelou technológiou, ktorú sme sami vytvorili.

Nenechaj si ujsť
Fascinujúce video ukazuje celý priebeh stvorenia vesmíru až po súčasnosť

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom