Astronómia ľudí zaujíma už od nepamäti. To, ako vznikol vesmír a naša planéta, nie je úplne jasné ani dnes.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vesmír a svet okolo nás je niečo fascinujúce. Pohľad na oblohu plnú hviezd vie ulahodiť nejednej duši. Zamýšľanie sa nad jej vznikom je však niečo, čo bežná ľudská myseľ nedokáže spracovať, nakoľko o tom nemáme dostatok informácií. To, ako vyzerá svet dnes je výsledkom niekoľkých miliárd rokov a obdobie ľudstva je v tomto celku len nepatrnou časťou.

Od zrodu vesmíru až po súčasnosť

Vo fascinujúcom videu od Johna Boswella môžeš vidieť, ako to mohlo vyzerať od zdrodu vesmíru, až po súčasnosť. Každá sekunda vo videu predstavuje obdobie 22 miliónov rokov. Boswell ukazuje, ako sa vyvíjal vesmír, od vzniku prvých hviezd, galaxií, čiernych dier a supernou.

Slnko a naša hviezdna sústava sa objaví až v približne 6 minúte. Ľudstvo sa pritom objaví až v poslednom zlomku sekudny. Veľmi dobre je tak zobrazené to, čo všetko sa udialo pred nami a že v porovnaní s celou históriou vesmíru sme len veľmi malým dielikom v skladačke.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
31%
Páči sa mi to
69%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak