Štatistiky jednotlivých verzií Androidu za 8/2016: 15,2% zariadení beží na Marshmallowe

banner-zuk-z2-fixed
Google nás pravidelne každý mesiac zásobuje štatistikami rozšírenosti jednotlivých verzií operačného systému Android. Výnimkou nie je ani august, ktorý opäť predstavoval menší nárast, no aj zostup niektorých verzií najpopulárnejšieho mobilného operačného systému na svete. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najväčší nárast zaznamenal Android Marshmallow, ktorý dosiahol vzostup o 1,9 %. Druhú priečku obsadil Android 5.1 Lollipop s nárastom o 0,6 %, pričom táto verzia je celkovo na 21,4 percentách zariadení. Najväčší podiel na trhu má KitKat s 29,2 percentami, no v nasledujúcich mesiacoch očakávame značný pokles a vedenie prevezme jeden z vyššie spomínanej dvojice. Všetky ostatné, staršie verzie Androidu disponujú už len minoritným podielom, ktorý každý mesiac značne klesá.

Table

Do štatistík nasledujúci mesiac prehovorí aj príchod Androidu 7.0 Nougat, ktorý sa zatiaľ teší veľkej obľube u používateľov, ktorí ho už nejaký čas používajú v Developer Preview verzii. Sprvu to bude určite len malé číslo, no vlastnosti novej verziu Androidu sú veľmi lákavé a svetoví výrobcovia spravia všetko preto, aby pripravili novú verziu pre čo najviac svojich zariadení.

TIP: Finálnu verziu Androidu 7.0 Nougat pravdepodobne uvidíme už v auguste

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
13%
Páči sa mi to
88%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]