Štatistiky jednotlivých verzií Androidu za 2/2016

Teraz čítate
Štatistiky jednotlivých verzií Androidu za 2/2016

banner-elephone-p9000Oficiálna tabuľka rozšírenosti jednotlivých verzií Androidu opäť ukazuje podrobné čísla. Začiatkom februára sme sa teda dozvedeli, ako si vedú jednotlivé verzie operačného systému.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Príjemným prekvapením je poskočenie Androidu 6.0 Marshmallow, ktorý oproti minulému mesiacu vzrástol o 0,5 % a momentálne dosahuje úroveň 1,2 %. Verzie Androidu 5.0 Lollipop a 5.1 Lollipop taktiež zaznamenali mierny nárast a disponujú 17 percentným, respektíve 17.1 percentným podielom v prípade verzie 5.1 Lollipop. So stratou sa však prezentoval Android Jelly Bean, ktorý zaznamenal pokles o 0,8 %.

google-android-market-share-feb-20161

Určite pre mnohých fanúšikov je najlepšou správou viditeľný vzrast najnovšej verzie Androidu, ktorá sa pomaly dostáva na čoraz väčšie množstvo zariadení. V najbližších mesiacoch teda môžeme očakávať rapídnejší nárast, nakoľko nejeden výrobca potvrdil intenzívnu prípravu aktualizácie.

Zdroj: Gizmochina.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Študent a fanúšik najnovších technológií. Pre web FonTech.sk som začal písať v roku 2015 a v súčasnosti sa starám o denné novinky, recenzie zariadení a o administráciu. Vo voľnom čase si rád pozriem dobrý film, vypočujem kvalitnú hudbu a vyskúšam novinky z rôznych oblastí techniky. V prípade akýchkoľvek otázok ma neváhajte kontaktovať na david@fontech.sk.