Štatistiky jednotlivých verzií Androidu za 1/2016

banner-nexus-6pHneď prvý týždeň v novom roku tu máme klasické štatistiky Androidu. Google dnes vydal oficiálnu tabuľku, v ktorej ukázal percentuálny podiel jednotlivých verzií.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Najväčším skokanom sa stal Android Lollipop, ktorý poskočil o 3,1 % oproti minulému mesiacu. Ak sa však pozrieme na vedúcu pozíciu, stále tam vidíme Android KitKat, ktorý si drží prvenstvo už nejaký ten mesiac. V tabuľke sa stále nájdu aj takí veteráni ako Android 2.2 Froyo, respektíve Android Gingerbread.

Android-Distribution-January-2016

Napríklad spomínaný Android Gingerbread si stále drží 3 % podiel na trhu. Sklamaním je však Android 6.0 Marshmallow, ktorý narástol iba o 0,2 % oproti minulému mesiacu. Táto stále veľmi mladá verzia má však ešte veľa času na udomácnenie sa v čo najväčšom množstve zariadení a práve prvé mesiace toho roka môžu byť kľúčové.

Zdroj: Androidandme.com

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]
  • pato

    keby neboli ti vyrobcovia taky kokoti tak by som mal aj 6 a tim padom ze su mam len 5.0.2

  • Patrik Didek

    tak môj prvý mobil s androidom bol Orange Boston (Commtiva z71), myslím
    že to bol prvý mobil s androidom v ponuke Orange, takže prvý android s
    ktorým som mal tú česť bol Android 1.6 :D momentálne mám Meizu MX4 s CM12.1, takže Android 5.1.1 :) mimochodom ten Boston mám ešte stále doma funkčný myslím s CM 7 android 2.3 :D