V štatistike Androidu za september vedie Lollipop, Nougat je zatiaľ pod hranicou 0.1 %

banner-honor-8Google každý mesiac zverejňuje informácie o tom, ako sa darí jednotlivým verziám Androidu medzi používateľmi. Na získanie týchto čísiel využíva jednoduchú metódu a následne ich zapíše do diagramu. Najnovší Android 7.0 Nougat však zatiaľ do rebríčka neprehovoril. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Prezentované dáta predstavujú prakticky každé zariadenie, ktoré navštívilo obchod Google Play v predchádzajúcich siedmich dňoch a beží na nich posledná verzia aplikácie. Podporované sú tak zariadenia s verziou 2.2 Froyo a vyššou. V čele sa stále drží Android Lollipop, a to s trhovým podielom 35 %. Na druhom mieste sa nachádza KitKat s hodnotou 27,7 %. Vedúce postavenie týchto operačných systémov nie je prekvapením, keďže práve tieto verzie patria k najpoužívanejším medzi zariadeniami nižšej a strednej triedy. Takéto modely väčšinou nedostávajú aktualizácie na novšiu verziu, a tak bežia na pôvodnom systéme pokiaľ ich majiteľ nevymení za novšie zariadenie.

LG Nexus 5 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

android

Až tretí je Android Marshmallow s podielom 18,7 % a za ním sa nachádza Jelly Bean s 15.6 %. Každá verzia operačného systému s podielom menším ako 0.1 % sa už v rebríčku nenachádza, a tak je zrejmé, že aj podiel najnovšej verzie systému je zatiaľ zanedbateľný. V každom prípade, s istotou môžeme tvrdiť, že akonáhle začnú veľký výrobcovia, ako sú Samsung, LG, Motorola, či HTC aktualizovať svoje zariadenia, Nougat sa do zoznamu určite dostane.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Pavol Lupták
Som študentom vysokej školy so zameraním na IT a aj vďaka tomu je môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. Rád čítam, športujem a píšem. E-mail: [email protected]