Práca fotografa býva často nebezpečná a extrémne náročná. V snahe dosiahnuť čo najlepší záber fotograf neraz riskuje svoje zdravie a aj poškodenie či úplné zničenie techniky. No len vďaka ich práci môžme vidieť rôzne úchvatné zábery, ktoré nám vyrážajú dych.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Hovoriť o tom by mohol aj Bill Ingalls, dlhoročný fotograf pre agentúru NASA, ktorý sa v posledných dňoch postaral o virálnu snímku šíriacu sa naprieč internetom. Vznikla pri fotení štartu rakety Falcon 9 od SpaceX a zachytáva jeho fotoaparát, ktorý bol zničený vplyvom obrovského tepla vzniknutého pri štarte rakety.

Smolná poloha

Aj keď mal Ingalls niekoľko ďalších zariadení v oveľa bližšej vzdialenosti k štartovacej rampe, v okolí tejto sa nachádzala suchá tráva a kríky. Tie sa vplyvom obrovského tepla vznietili a vzniknutý oheň fotoaparát poškodil. Po príchode na miesto ho už čakali hasiči, ktorí sa snažili oheň uhasiť. Našťastie pre nás, bola pamäťová karta nepoškodená a môžme tak vidieť skvelé zábery rakety Falcon 9. Jej misia skončila úspechom aj napriek tomu, že šlo o už predtým použitú raketu.

Images of a brushfire approaching then destroying a remote camera set up to photograph the NASA/German GRACE-FO launch on May 22
Nenechaj si ujsť!
Finálna verzia rakety Falcon 9 je na svete. Elon Musk sa chváli úžasnými vlastnosťami

Dostupný je aj časozberný záznam, ktorý zachytáva to, ako bol fotoaparát zničený. Môžeš tak vidieť že práca fotografa nie je vôbec jednoduchá a pre dobré zábery sú ochotní obetovať aj časť svojej výbavy. Ak ťa zaujímajú fotografie priamo zo štartu, môžeš si ich pozrieť v galérií nižšie.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
23%
Páči sa mi to
54%
Chcem to
8%
Mám to
15%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak