Ešte v roku 2018 sme aj my informovali o vynikajúcom nostalgickom výlete v podobe aplikácie Windows 95 pre tri najrozšírenejšie operačné systémy. Rovnaký vývojár teraz pripravil aplikáciu s Mac OS 8, píše The Verge.

Felix Rieseberg je etablovaný a v technologickej komunite veľmi známy vývojár, ktorý sa okrem mnohých počinov na GitHube preslávil najmä ako autor nostalgického balíka zastrešujúceho Windows 95 a všetkých dobových programov v niekoľkých megabajtoch jednoducho spustiteľných na modernom Windowse, Linuxe a macOS.

Rovnaké kroky sa Felix rozhodol implementovať aj v prípade operačného systému Mac OS 8.1 z roku 1997. Základy aplikácie sú postavené na programovacom jazyku JavaScript, v ktorom je emulovaný osobný počítač Macintosh Quadra 900.

GitHub

Bonusom pre fanúšikov je aj prítomný softvér v podobe hier ako Duke Nukem 3D, Civilization II, Dungeons & Dragons, legendárny Oregon Trail a niekoľko ďalších.

K váhe nostalgie prispieva aj niekoľko zásadných programov tej doby, ako Photoshop 3, Premiere 4, Illustrator 5.5, StuffIt Expander alebo nástroj od Apple pre výrobu stránok, Web Page Construction Kit.

Nenechaj si ujsť
Takto vyzerá predná strana iPhonu 12. Apple konečne zmenší výrez

Poteší aj prítomnosť Internet Explorera, ktorý je však podľa slov Rieseberga v dnešnej dobe absolútne nepoužiteľný. Zaujímavý nostalgický balík, čítajúci necelých 250 MB, si môžeš aj ty zadarmo stiahnuť z GitHubu.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom