Po uzavretí poslednej Star Wars trilógie v roku 2019 sa s projektmi z tejto franšízy roztrhlo vrece a okrem viacerých už uvedených nových sérií a ich pokračovaní sa v najbližšej dobe dočkáme celého zástupu ďalších sľubných projektov, ktoré vrátia na scénu obľúbené postavy.

Koncom roka 2020 oznámilo Disney, že pripravuje 10 seriálov zo sveta Star Wars a fanúšikovia si okamžite začali pripravovať diáre. Aby si sa nestratil v galaxii noviniek z tohto univerza, pripravili sme si pre teba súhrn toho, čo môžeš očakávať v najbližšej budúcnosti v boji svetelných mečov. Rozhodne je sa na čo tešiť.

Obi-Wan Kenobi

Rok 2022 bude v znamení návratu jedných z najslávnejších postáv zo sveta Star Wars, ktoré sme naposledy videli v epickom vyvrcholení v Star Wars: Pomsta Sithov z roku 2005. Mimoriadne očakávaný seriál s názvom Obi-Wan Kenobi prinesie nové zúčtovanie medzi Obi-Wanom a Anakinom Skywalkerom, ktorých si opäť zahrajú Ewan McGregor a Hayden Christensen.

TMDB

Seriál sa bude odohrávať 10 rokov po páde rytierov Jediov a nástupu Impéria a výrazná časť by sa mala odohrávať na planéte Tatooine, kde sa Obi-Wan Kenobi bude snažiť chrániť malého Luka Skywalkera a udržať ho v bezpečí. Disney zverejnilo niekoľko art konceptov, ktoré naznačujú, že by sme sa mali vrátiť aj na Mustafar, vulkanickú planétu, kde Obi-Wan nechal Anakina „zomrieť“.

Medzi známych hercov, ktorí sa vrátia do svojich úloh patria aj Joel Edgerton a Bonnie Piesse. Zopakujú si svoje roly strýka Owena a tety Beru, čoby zákonných zástupcov malého Luka Skywalkera.

Pomsta Sithov zdroj
TMDB

V ďalších vedľajších úlohách sa predstavia Moses Ingram (Queen’s Gambit), Kumail Nanjiani (Eternals) či Indira Varma (Game of Thrones). Seriál s plánovanými šiestimi epizódami príde na Disney+ 25. mája.

Andor
Startitup PREMIUM logo
Tento článok je dostupný členom Startitup PREMIUM

(Zrušiť môžeš kedykoľvek)

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP