VW sa dohodol na investícii do partnera Fordu pri vývoji autonómnych áut

Volkswagen (VW) súhlasil s investíciou vo výške zhruba 2,6 miliardy USD (2,30 miliardy eur) do start-upu Argo, autonómneho partnera automobilky Ford Motor. Uviedli to zdroje oboznámené so záležitosťou, ktoré nechceli byť menované.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Ford je majoritným akcionárom spoločnosti Argo so sídlom v Pittsburghu od začiatku roka 2017, keď sa s ním dohodol na investícii vo výške 1 miliardy USD.Podľa dohody s Volkswagenom, ktorej detaily budú zverejnené neskôr v priebehu piatka, Argo bude vyvíjať technológiu autonómneho riadenia pre VW a eventuálne mu aj dodávať systémy pre komerčné využitie. A zároveň bude pokračovať na vývojových prácach pre Ford.

Investícia vo výške 2,6 miliardy USD do Arga zahŕňa kapitál vo výške 1 miliardy USD, ako aj hodnotu autonómnej divízie VW v Mníchove, ktorú spoločnosti ocenili na 1,6 miliardy USD. Skupinu s názvom Autonomous Intelligent Driving riadi dcéra skupiny VW, výrobca luxusných áut Audi, a bude základňou pre Argo v Európe.

VW a Ford začiatkom tohto roka oznámili dohodu o spoločnom vývoji a výrobe dodávok a nákladných vozidiel. Myšlienka spolupracovať na elektromobiloch a autonómnej technológii tak vyplynula z predchádzajúcich rozhovorov. Obe strany uviedli, že nemajú záujem o vzájomné vlastníctvo.  Spolupráca oboch automobiliek so start-upom Argo im môže pomôcť znížiť technickú a finančnú záťaž, a tiež urýchliť uvedenie autonómnych vozidiel do prevádzky, ktoré obe firmy plánujú v roku 2021.

Zdroj: TASR