Vpád do oblasti Area 51 skončil fiaskom. Miesto miliónov ľudí sa objavilo len zopár jedincov

Na Facebooku bola pred niekoľkými mesiacmi vytvorená udalosť, do ktorej sa prihlásili milióny ľudí, aby odhalili „pravdu“ v oblasti Area 51, prísne stráženej vojenskej základni. Práve včera 20. septembra sa mala odohrať invázia ľudí. Nakoniec sa obavy z vpádu do oblasti Area 51 nenaplnili a na miesto prišlo iba zopár nadšencov, pričom niektorí boli oblečení do kostýmov, informuje BBC.

Do stráženej oblasti mali včera podľa facebookovej udalosti vpadnúť milióny ľudí, ktorí chceli odhaliť pravdu o tom, čo na základni americká armáda skrýva. Mnohí verili, že tam nájdu mimozemšťanov či tajné zbrane, no nakoniec dorazila iba hŕstka ľudí. Celkovo tak k hraniciam Area 51 prišlo pár stoviek ľudí, pričom boli zatknuté 2 osoby.

Jednu zatkli miestne autority za močenie na verejnosti a ďalšia osoba bola zatknutá pri vstupnej bráne, informuje CBS News. Samotný zakladateľ udalosti vysvetlil, že išlo iba o vtip. Facebook na čas udalosť odstránil, pretože mala údajne porušovať jeho zásady komunity. Žiadna invázia sa teda nakoniec nekonala, no táto udalosť vyvolala obrovský rozruch, ktorý sa rozšíril bleskovou rýchlosťou. 

Zdroj: BBC, CBS News

Pošli nám TIP na článok