Trenčianski policajti si posvietili na Janette, ktorá prostredníctvom sociálnych sietí šíri hoaxy týkajúce sa pandémie koronavírusu. „Príbuzným po zosnulom ponúkajú peniaze, ak môžu napísať, že príčinou úmrtia bol covid. A ako je možné, že traja čiperní dedkovia sa dali zaočkovať a už sú mŕtvi? Len o*****ate ľudí. Žiadna pandémia a žiadny vírus,“ písala Janette na sociálnu sieť.

Už v tom čase ju jeden z používateľov Facebooku varoval, aby sa za podobné výroky nedočkala návštevy polície.

Muži zákona na seba nenechali dlho čakať a Janettke zaklopali priamo na dvere. V tom čase sa však už žena s hrdinskými vyhláseniami nestotožňovala. „Jooooooj, ja som tieto veci iba počula, je mi to všetko ľúto,“ mala uviesť konšpirátorka. Polícia uviedla, že keďže slová o ponúkaní peňazí za príčinu úmrtia mohli poskytovať priestor pre porušovanie trestného zákona v oblasti falšovania úradnej listiny alebo dokonca úplatkárstva, paniu konfrontovali doma osobne.

Pri návšteve sa však obraňovala tým, že podobné veci iba počula od iných ľudí. „Napísala som to iba ako komentár, ako vyjadrenie k téme. Nechcela som šíriť hoaxy, nepísala som o konkrétnych osobách. Len som písala to, čo som počula alebo čítala u iných ľudí. Úprimne ľutujem svoje konanie,“ parafrázuje slová Janette polícia. Nedávno polícia „ulovila“ prípad, v ktorom sa jednalo o hlasovú správu nahratú ženou, ktorá tvrdila, že od 1. októbra majú byť testovacie tyčinky „napustené koronavírusom“ a neznáme osoby tak majú zámerne šíriť COVID-19 medzi Slovenskou populáciou.

Žena tiež uvádzala, že nemocnice majú nezaočkovaným Slovákom odopierať liečbu ivermektínom, ktorí dostávajú len osoby s vakcináciou proti novému koronavírusu. Samozrejme, správa nemá žiadny reálny základ a hoci sa šírila napríklad cez chatovaciu aplikáciu WhatsApp, nikto nepoznal ani totožnosť ženy, ktorá sa vraj tieto informácie dozvedela „v práci“. Ženu sa nakoniec podarilo vypátrať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP