Slovenská polícia pokračuje v „lovení“ hoaxov, aspoň podľa toho, ako o jednotlivých prípadoch informuje na svojej facebookovej stránke. Tentokrát ide o prípad z Levíc.

Jedná sa o hlasovú správu nahratú ženou, ktorá tvrdila, že od 1. októbra majú byť testovacie tyčinky „napustené koronavírusom“ a neznáme osoby tak majú zámerne šíriť COVID-19 medzi Slovenskou populáciou. Žena tiež uvádzala, že nemocnice majú nezaočkovaným Slovákom odopierať liečbu ivermektínom, ktorí dostávajú len osoby s vakcináciou proti novému koronavírusu.

MIMORIADNE: ŠÍRI SA AUDIONAHRÁVKA SO ŠIALENÝMI HOAXAMI – POZNÁTE TENTO ŽENSKÝ HLAS? PÁTRAME PO JEHO MAJITEĽKE!Po dlhšej odmlke sme v éteri zaznamenali ďalšiu poplašnú správu, ktorá má podobu audionahrávky. Ženský hlas hovorí, že:➡ od 1. októbra sú všetky testovacie tyčinky napustené Covidom na úmyselné šírenie ochorenia,➡ očkovaní infikovaní pacienti sú potajomky liečení Ivermectinom.Ide o mimoriadne nebezpečné falošné správy. Ženský hlas viackrát zdôrazňuje, že podľa jej zdrojov ide o fakty, z ktorých "spadla na riť". Opakované zdôrazňovanie, že tieto hoaxy sú pravdivé, môže tejto žene značne priťažiť.❗ Prosíme vás o pomoc. Ak poznáte majiteľku tohto hlasu, napíšte nám súkromnú správu. Ďakujeme. ❗Nahrávka sa šíri aj tu: https://www.facebook.com/joy.biely.35/videos/224284849737266/

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Sunday, October 3, 2021

Samozrejme, správa nemá žiadny reálny základ a hoci sa šírila napríklad cez chatovaciu aplikáciu WhatsApp, nikto nepoznal ani totožnosť ženy, ktorá sa vraj tieto informácie dozvedela „v práci“.

Policajti z Nitrianskeho kraja 4. októbra vyzvali Slovákov, ktorí hlas na nahrávke spoznali, aby sa pomohli s identifikáciou mladej ženy. „Prosíme vás o pomoc. Ak poznáte majiteľku tohto hlasu, napíšte nám súkromnú správu. Ide o mimoriadne nebezpečné falošné správy,“ uvádzala polícia.

Policajti zrejme uspeli

Ženu sa podľa všetkého podarilo vypátrať už 8. októbra, uvádza polícia. Osobu vypočuli a vyzvali na dobrovoľné vydanie telefónu, čomu mala vyhovieť. Zároveň bolo začaté trestné stíhanie a pribratý znalec pravdepodobne bude posudzovať, či bola hlasovka nahratá, respektíve odoslaná zo smartfónu mladej ženy.

To, že žena telefón odovzdala na analýzu ale ešte neznamená, že sa aj nevyhnutne dočká reálneho postihu. Príkladom je prípad z konca septembra, kedy mali policajti iného konšpirátora navštíviť doma. Spísanie zápisnice bola však jediná záležitosť, ktorú s políciou musel riešiť, hoci o aj o tejto aktivite polícia informovala na Facebooku.

Zaujímavosťou je, že muž z tohto prípadu návštevu polície u seba doma pre Startitup poprel, muži zákona mu podľa jeho slov len zatelefonovali.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú