Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Nadnárodná spoločnosť Sony Interactive Entertainment (SIE) v utorok oznámila, že plánuje zrušiť približne 900 pracovných miest alebo zhruba 8 % svojej globálnej pracovnej sily v divízii PlayStation. Je tak ďalšou spoločnosťou v technologickom a hernom sektore, ktorá oznámila prepúšťanie. Odôvodnila to zmenami v odvetví. TASR o tom informuje na základe správ AP a Reuters.

Toto oznámenie o prepúšťaní prichádza krátko po tom, čo Sony nesplnilo svoj predajný cieľ pre PlayStation 5, čo spôsobilo pokles ceny akcií spoločnosti o 10 miliárd USD (9,21 miliardy eur).

Generálny riaditeľ Sony Interactive Entertainment Jim Ryan na blogu uviedol, že dôvodom prepúšťania sú zmeny v spôsobe, akým videoherný priemysel vyvíja, distribuuje a uvádza na trh produkty. Dodal, že Sony sa tomu musí prispôsobiť a pokračovať vo vývoji technológií budúcnosti v oblasti hrania.

Sony oznámilo prepúšťanie mesiac po tom, čo Microsoft uviedol, že po akvizícii Activision Blizzard prepustí takmer 2 000 zamestnancov. A Riot Games, vývojár populárnej bojovej hry League of Legends, v januári uviedol, že prepustí 11 % pracovnej sily.

K znižovaniu pracovných miest v prevádzkach Sony dôjde v Amerike, Japonsku, Európe, na Blízkom východe, v Afrike a ázijsko-pacifickej oblasti. V Londýne sa úplne zatvorí PlayStation Studio. Okrem toho dôjde k zrušeniu rôznych funkcií v rámci Sony Interactive Entertainment v Spojenom kráľovstve.

Prepúšťanie sa dotkne aj ďalších štúdií Sony, vrátane Naughty Dog či štúdií Insomniac Games v USA, ktoré pracovali na hrách ako Marvel’s Spider-Man 2. Škrty čakajú aj štúdia Firesprite. Zamestnanci, ktorých sa to týka, dostanú odstupné.

Spoločnosť Sony začiatkom tohto mesiaca uviedla, že v budúcom finančnom roku očakáva postupný pokles predaja PlayStation 5 a neplánuje vydať žiadne veľké tituly.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú