Očakávaná akčná RPG Black Myth: Wukong od čínskeho štúdia Game Science sa prezentuje v novom videu a už takto vysoké očakávania opäť posúva o úroveň vyššie. Vizuálna stránka vyzerá famózne a kedysi neznáma hra by mohla patriť k najkrajším dielam hernej histórie.

Za Black Myth: Wukong pritom spočiatku stálo iba 13 vývojárov, odprezentovaná herná ukážka však vďaka prvotriednej grafike medzi hráčmi zaznamenala silnú odozvu a vývojársky tím sa odvtedy rozrástol o desiatky posíl.

O prvotriedny vizuál sa postará Unreal Engine 5 s podporou DLSS od NVIDIA. Vďaka zvýšenému snímkovaniu prostredníctvom AI bude hra schopná bežať na najvýkonnejších strojoch v 4K rozlíšení so 60 fps. Samozrejmosťou je aj ray tracing.

V centre hry bude stáť bojovník Wukong, ktorý si na ceste meria sily s gigantickými monštrami. Atmosféra bude silne ovplyvnená čínskou mytológiou, hrateľnosťou sa titul bude približovať k hardcore titulom od FromSoftware ako Dark Souls či Sekiro.

Autori avizujú, že prejdenie príbehu zaberie približne 15 hodín, žiadny gigantický svet sa teda konať nebude. Vydanie Black Myth: Wukong je naplánované na budúci rok na PC a tiež novú generáciu konzol v podobe PlayStation 5 a Xbox Series X / S.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP