Od 6. marca, kedy bol na Slovensku identifikovaný prvý prípad nákazy koronavírusom, postupne pribúdali ďalšie každý deň. Ministerstvo zdravotníctva SR však informovalo, že dnes, 10. marca, našťastie nepribudol žiadny nový prípad.

Koronavírus sa postupne dostal z Číny až do Európy, a hoci Slovensko nákaze odolávalo pomerne dlho, prvý prípad sa nakoniec predsa len objavil. Stalo sa tak ešte 6. marca, pričom nasledujúci deň bol identifikovaný aj pacient „0“ a potvrdené ďalšie 2 prípady. K tým pribudli 8. marca rovno dva potvrdené nálezy, ktorých bolo v danom momente celkovo už 5.

AKTUÁLNA SPRÁVA:Národné referenčné centrum v súvislosti s koronavírusom dnes NEZAZNAMENALO pozitívny prípad NÁKAZY. ✅Aktuálne je teda stále 7️⃣ pozitívnych prípadov koronavírusu a negatívnych je 5️⃣8️⃣3️⃣.

Gepostet von Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky am Dienstag, 10. März 2020

Ďalšie prípady ochorenia koronavírusom sa vyskytli hneď na druhý deň, a teda 9. marca. Celkový počet nakazených pacientov na území Slovenskej republiky tak stúpol na 7.

Po štyroch krušných dňoch ale 10. marca nepribudol žiadny nový nález. Posledné aktualizované oficiálne informácia tak stále hovoria o 583 negatívnych vzorkách. Dúfajme teda, že počet nakazených sa už zvyšovať nebude ani v nasledujúcich dňoch.

Zdroj: Ministerstvo zdravotníctva SR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom