Generálny riaditeľ Microsoftu Satya Nadella predal viac ako polovicu svojich akcií v americkom softvérovom gigante. Po šéfovi Tesly Elonovi Muskovi sa tak stal ďalším známym riaditeľom firmy, ktorý urobil takýto krok.

Nadella podľa správy pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC) minulý týždeň predal takmer 840-tisíc akcií Microsoftu za zhruba 285 miliónov dolárov. Stále však vlastní viac ako 830-tisíc akcií firmy. Informuje o tom portál cnn.com.

Microsoft v tomto roku dosahuje skvelé výkony a jeho trhová hodnota stúpla o viac ako 50 percent. Softvérová firma vykazuje silné tržby a zisky vďaka vedúcej pozícii v oblasti cloudových služieb, ktorú získala po tom, ako sa jej vedenia v roku 2014 ujal Nadella. Hodnota firmy je teraz viac ako 2,5 bilióna dolárov. Vyššiu trhovú hodnotu má len spoločnosť Apple.

Hovorca Microsoftu vo vyhlásení pre televíziu CNN povedal, že Nadella akcie predal „v záujme svojho osobného finančného plánovania a z dôvodov diverzifikácie“. „Je naďalej zaviazaný voči pokračujúcemu úspechu spoločnosti a podiel jeho akcií vo firme významne prekračuje požiadavky stanovené radou riaditeľov Microsoftu,“ dodal hovorca.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú