Outlook získava podporu 30 rokov starého protokolu. Takmer nikto ho už dnes nevyužíva

Mobilná aplikácia Microsoft Outlook pre Android získala nedávno aktualizáciu, ktorá pridáva podporu pre POP3 protokol. Ten vznikol ešte v roku 1988 a v dnešnej dobe sa využíva len veľmi ojedinele. – informuje Gadgets.

Post Office Protocol (POP) bol využívaný hlavne v minulosti, keď používatelia nemali stále pripojenie k internetu, no napriek tomu chceli mať prístup k svojej emailom. Emaily sa totiž sťahujú priamo do zariadenia a ak nie je nastavené inak, tak sa zo serveru vymažú. Ide však o pomerne nezabezpečený protokol a medzi jeho nevýhody patrí predovšetkým nemožnosť filtrovania správ a nemožnosť využívať viacero zariadení. 

NeoCloudHost.com

Naopak, oveľa častejším spôsobom komunikácie je dnes protokol IMAP (Internet Message Access Protocol), ktorého výhodou je, že umožňuje prístup k správam z viacerých zariadení. Správy naopak ostávajú uložené na zabezpečenom serveri a priebežne sa sťahujú. Môžeš vidieť ich aktuálny stav (neprečítaná, vymazaná…), presúvať ich medzi zložkami a mnoho ďalšieho.

Rozhodnutie Microsoftu zaradiť tento zastaralý protokol do aktualizácie je tak minimálne zvláštne, nakoľko sa dnes už takmer vôbec nevyužíva. Prístup k internetu má dnes väčšina ľudí a je veľmi nepravdepodobné, že by si niekto dobrovoľne zmenil IMAP na POP3 protokol.

Zdroj: Gadgets

Pošli nám TIP na článok