Ministerstvo hospodárstva (MH) SR vyplatilo k 26. júnu už viac ako 100 000 žiadostí o kompenzácie vysokých cien energií v celkovej výške presahujúcej 118 miliónov eur. Z tohto počtu predstavujú vybrané subjekty verejnej správy a cirkevné organizácie 36 008 žiadostí vo výške 14 miliónov eur, informovalo v stredu MH.

Rezort hospodárstva eviduje celkovo 117 000 prijatých žiadostí o takzvané energokompenzácie vo výške takmer 154 miliónov eur, vybrané subjekty verejnej správy a cirkevných organizácií predstavujú 40 000 žiadostí v sume takmer 18 miliónov eur.

MH zároveň pripomína, že spustená výzva pre pokrytie dodatočných nákladov v súvislosti s vysokými cenami energií pre všetky subjekty vykonávajúce hospodársku činnosť bola predĺžená do 30. septembra.

Zároveň sa predĺžila aj lehota na predkladanie žiadostí o tzv. energokompenzácie, a to až do 30. novembra. Žiadosti o kompenzácie môžu subjekty zasielať jednotlivo alebo súhrnne za viac mesiacov.

Výzva pre vybrané subjekty verejnej správy, cirkevné organizácie a náboženské spoločnosti trvá do konca decembra, pričom oprávnené subjekty môžu podávať žiadosti až do konca februára 2024. Všetky informácie k obom výzvam sú k dispozícii na webovom sídle ministerstva https://energodotacie.mhsr.sk/.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú