Microsoft vydal pre vyvíjaný Windows 11, ktorý má oficiálne predstaviť už o zopár týždňov, nové verzie. Krátko po tom sa však potvrdili správy, že nový operačný systém spoločnosti nebude podporovaný na nových počítačoch od Apple s procesorom M1, informoval The Register.

Ten mohol byť spustený prostredníctvom nástroja Parallels, v ktorom Windows 11 na Macoch s M1 fungoval, pokým sa nezačali objavovať chybové hlášky. Informácie pre uvedený zdroj potvrdil hovorca Microsoftu, ktorý uviedol, že Windows 11 na zariadeniach s M1 nie je „podporovaným scenárom“.

Microsoft

Pomocou nástroja ako Parallels by malo byť možné nový Windows 11 spustiť aj na počítačoch s procesorom M1 od Apple, no v prípade problémov Microsoft používateľom nepomôže. Už minulý týždeň sa podľa zdroja začali objavovať vo virtualizačnom nástroji po spustení Windows 11 na najnovších Apple počítačoch hlášky, ktoré hlásili chybu s kompatibilitou hardvéru.

To aj napriek tomu, že dovtedy systém fungoval týmto spôsobom vo vývojárskej a beta verzii relatívne spoľahlivo. Vývojári Parallels však chybu nateraz dokázali opraviť. Do budúcnosti je však už isté, že oficiálne sa Microsoft rozhodol takéto fungovanie Windowsu 11 na počítačoch s procesorom M1 nepodporovať.

Zdroj: The Register

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP