Hráči Cyberpunk 2077 našli novú chybu. Pokiaľ sa budeš veľmi snažiť, zmažú sa uložené pozície

Zdá sa, že humbuk okolo technickej stránky Cyberpunk 2077 nikdy neutíchne. Podľa najnovších informácií portálu Neowin sa hráči potykajú s problémom miznúcich uložených pozícií. Príčina je viac než bizarná.

RPG hry, akým Cyberpunk 2077 rozhodne je, sa často sústredia na zbieranie tony predmetov s cieľom ich ďalšieho použitia v príbehu, výroby vybavenia alebo bežnej spotreby, kľúčovej k prechode hrou.

Hráči počítačovej verzie sa ale na Reddite a oficiálnom fóre hry začali sťažovať na miznúce uložené pozície, spojené s nadmerným hromadením týchto predmetov. Podľa príspevku sa systémové súbory uložených pozícií poškodia v prípade, že prekročia veľkosť 8 MB. Hromadenie vecí v inventári môže poškodiť aj progres konzolových verzií.

Support GOG (Screenshot)

Plnosť inventáru je totiž jedným z faktorov ovplyvňujúcich veľkosť spomínaných súborov. Zároveň treba brať na zreteľ, že ide o enormný počet predmetov, ktorý vo väčšine scenároch nie je dosiahnuteľný. Poškodení hráči teda s najväčšou pravdepodobnosťou využívali glitch, duplikujúci predmety za účelom zisku hernej meny.

CD Projekt Red si je chyby vedomé a v oficiálnom vyhlásení potvrdzuje, že terajšiu vrchnú hranicu súboru s uloženými pozíciami navýši jedným z budúcich patchov. Aj keď sa hranica dvihne, stratený progres v hre však navrátiť nedokážu.

Zdroje: Neowin, Reddit

Pošli nám TIP na článok