Len pred pár dňami došlo v hernom svete k jednej z najdôležitejších obchodných transakcií posledných rokov. Microsoft za astronomických 7,5 miliardy kúpil spoločnosť ZeniMax, ktorá pod sebou združuje viacero významných vývojárskych štúdií.

Microsoft tak pod svoje krídla dostal napríklad spoločnosti Bethesda (Fallout 76, Starfield), id Software (Doom), ZeniMax Online Studios (The Elder Scrolls Online), či MachineGames (Wolfenstein Young Blood).

Riaditeľ hernej divízie Microsoftu, Phil Spencer, potvrdil, že nové značky budú postupne pridávané aj do hernej služby Game Pass, ktorá je podľa mnohých aktuálnou jednotkou na trhu.

Prvým titulom, ktorý predplatiteľov služby poteší, bude podľa Xbox News ikonická sci-fi akcia Doom Eternal, ktorý bol vydaný v marci tohto roka. Hra do ponuky služby pribudne 1. októbra, postupne budú nasledovať aj ďalšie tituly.

V najnovšom pokračovaní Doom sa hráč opäť vžije do postavy Slayera, ktorý sa musí postaviť nekončiacim hordám démonov. Hra si od recenzentov aj hráčov po vydaní odnášala len tie najlepšie ohlasy, pre Game Pass preto ide o hodnotný prídavok.

Doom Eternal sa koncom októbra dočká prvého veľkého príbehového rozšírenia s názvom The Ancient Gods – Part One, zatiaľ  však nie je jasné, či toto DLC bude súčasťou bezplatného obsahu alebo si ho hráči budú musieť zakúpiť samostatne.

Pripomeňme, že služba od Microsoftu sa v blízkej budúcnosti neobohatí len o tituly zmienených štúdií, ale tiež o hernú ponuku spoločnosti EA. Súčasťou Game Pass by totiž v už v blízkej budúcnosti mala byť bezplatne sprístupnená aj konkurenčná herná služba EA Play.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom