Najbohatší muž planéty, ktorý je okrem svojich úspešných firiem a projektov známy aj kontroverznými a vtipnými príspevkami na Twitteri, opäť raz prekvapil svojich takmer 63 miliónov sledovateľov, píše portál Forbes.

Nové meno

Generálny riaditeľ a technoking automobilky Tesla či majiteľ firmy SpaceX opäť raz zmenil svoje meno na mikroblogovacej sociálnej sieti. Oficiálny dôvod Elon Musk neprezradil, no keďže svoje meno v minulosti na Twitteri zmenil už viackrát, zrejme za tým netreba hľadať nič prevratné.

ScreenShot/Twitter

Odteraz sa Elon Musk na Twitteri volá „Lorde Edge“, čo podľa účtu Shibetoshi Nakamota (@BillyM2k), spoluzakladateľa dogecoinu, je slovnou hračkou, respektíve anagramom pre „Elder Doge“. Jedným dychom však dodáva, že môže ísť len o náhodu, píše portál Bloomberg.

Je možné, že zmenou mena sa Musk opäť snaží hýbať akciovým trhom? V minulosti totiž svojimi príspevkami dokázal zdvihnúť akcie Signalu, Etsy, Bitcoinu ale i tejto „psej kryptomeny“ dogecoin.

Na mieste je tiež potrebné spomenúť, že Musk zmenil aj svoje sídlo, ktoré sa po novom nachádza v „Trollheim-e“m teda meste trollov.

Niektorí odborníci sa nazdávajú, že zmena mena na Twitteri je predzvesťou veľkého oznámenia, iní zasa zastávajú názor, že Musk si je vedomý toho, koľko pozornosti strhávajú jeho príspevky a ide preňho iba o formu zábavy.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú