Avengers: Endgame je na ceste za historickým momentom. Zatiaľ totálne zbúral všetky rekordy tržieb

Počas prvého víkendu od uvedenia najočakávanejšieho filmu všetkých čias sa diali magické veci. To, čo každý predpovedal, sa postupne napĺňa. Avengers s podtitulom Endgame porazil všetky filmy doteraz a zaznamenal rekordné tržby počas uvodného víkendu. 

Už teraz štatistiky z medzinárodných kín hlásia zárobok na úrovni 487 miliónov dolárov. Samostatne v USA zarobil film taktiež rekordných 156,7 miliónov dolárov, čím ešte viac podtrhol najvýraznejší záujem v histórii kinematografie. V Číne je to aktuálne 82,4 miliónov dolárov, no analytici predpovedajú, že megahit hravo prekoná až 300 miliónovú čiastku. Aktuálne informácie o zárobkoch priniesol portál Dailymail.com.

Pomaly sa teda dostávame k čiastke, o ktorej sa ľuďom pred pár rokmi ani len nesnívalo. Avengers: Endgame tak podľa všetkého s veľkou istotou prekoná magickú hranicu miliardy dolárov, čo by bol historicky najvyšší zárobok. Situáciu okolo najnovšieho filmu o Avengeroch budeme aj naďalej pozorne monitorovať.

O tom, že sa jedná o neuveriteľný hit po celom svete, svedčí aj prekvapenie od Google, o ktorom sme písali v našom článku, pričom na tému ako prvý upozornil portál TheVerge, ktorý toto prekvapenie objavil.

Pošli nám TIP na článok