Špekulácie o konci kryptomenovej banky, ktorá spolupracovala napríklad aj s Coinbase, sa potvrdili. Firma končí a ide do likvidácie, píše Kryptomagazín. Banka mala expozíciu ku FTX, ktorá skrachovala ešte novembri minulého roka. Tento krach sa im vypomstil a je jedným z hlavných dôvodov, prečo biznis museli zabaliť. Informuje portál news.bitcoin.

Domino efekt sa neskončil

Po krachu FTX sa očakávalo, že krach kryptomenových spoločností skončil a už nič horšie nebude. Od vtedy ale oznámilo koniec niekoľko ďalších kryptomenových firiem. Medzi nimi aj Silvergate a BlockFi. Krach prvej spomenutej spoločnosti je hlavná téma posledného týždňa v kryptomenovom svete. V dôsledku tohto cena bitcoinu padá dole.

Ako sme očakávali v minulej analýze, cena bitcoinu môže spadnúť až na 20 000 dolárov. Zatiaľ tento scenár je platný. Ku poklesu dopomohol aj posledný negatívny fundament okolo špekulácie krachu banky a neskôr aj jeho vyhláseniu. Cena bitcoinu a ostatných kryptomien padá už takmer mesiac.

Silvergate ide do likvidácie

Spoločnosť ohlasuje bankrot a dobrovoľne zlikviduje aktíva spoločnosti. V tlačovej správe uvádza:

„Vo svetle nedávneho vývoja v odvetví a regulácii, sa Silvergate domnieva, že najlepšou cestou vpred je riadne ukončenie bankových operácií a dobrovoľná likvidácia banky. Plán ukončenia a likvidácie banky zahŕňa úplné splatenie všetkých vkladov. Spoločnosť tiež zvažuje, ako najlepšie vyriešiť reklamácie a zachovať zostatkovú hodnotu svojich aktív, vrátane vlastných technológií a daňových aktív.“

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP