banner-mi5sVyzerá to tak, že odporcovia súčasných, veľkých smartfónov sa konečne môžu poriadne tešiť. V dnešnej dobe je takmer nemožné nájsť smartfón s uhlopriečkou displeja pod päť palcov, a to najmä vtedy, ak hľadáme dobrú výbavu.

Najviac rozšírené sú 5,5-palcové displeje a 5.2″ či 5″ už považujeme za kompaktné rozmery. Podľa najnovších informácií zo zdroja na sociálnej sieti Weibo má Xiaomi pripravovať skutočne kompaktný smartfón. Veľkosť displeja pôjde až do extrémne nízkych hodnôt, presnejšie na úroveň 4,6-palcov. Pred pár rokmi však ešte bola takáto uhlopriečka úplne normálna. Sme si vedomí toho, že takéto správy sme tu už mali niekoľkokrát, no v tomto prípade vyzerajú uniknuté fotografie azda najdôveryhodnejšie.

Xiaomi Mi5S 3GB/64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

zdroj fotografií: Gizmochina

Spomínaný 4,6-palcový displej má mať FullHD rozlíšenie a nekompromisný výkon bude zabezpečovať procesor Snapdragon 821, a 4 GB operačná RAM pamäť. Chýbať nebude ani 128 GB úložisko typu UFS 2.0. Trochu sklame kapacita batérie, ktorá činí len 2600 mAh. Pri spomínanej veľkosti displeja by síce batéria mohla zabezpečiť aspoň priemernú výdrž, no napríklad smartfóny rady Redmi ponúkajú 4100 mAh batérie len pri o niečo väčšom tele. Celkové rozmery teda majú byť 128.3 x 64.2 x 8.2 mm.

xiaomi-mi-s-nahladzdroj fotografie: Vlastný

Ako hlavný fotoaparát by mal byť použitý snímač Sony IMX378 s rozlíšením 12 MPx, PDAF zaostrovaním a clonou f/2.0. Na DualSIM slot, bohužiaľ, môžeme zabudnúť a prítomný bude len jeden slot pre nanoSIM kartu. Chýbať však nebude NFC. Mi S by sa malo podobať na staršie Mi5 a disponovať ultrazvukovým skenerom odtlačkov prstov. Prvky po smartfóne sú rozmiestnené trochu netradične, keďže 3.5 audio mm jack, USB konektor typu-C a reproduktor sa nachádzajú na spodnej hrane. Na záver sa nám ešte naskytá jedna dôležitá otázka. Bude nakoniec tento smartfón dlho očakávaným Mi5C, tiež známym ako Xiaomi Meri?

TIP: Xiaomi Mi5C sa objavil v ponuke ďalšieho e-shopu, oficiálne predstavenie je už za rohom

zdroj fotografií: Gizmochina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP