Služby na streamovanie hudby sa v súčasnosti tešia obrovskej popularite. Z pomerne širokej škály rôznych aplikácií si prvenstvo drží populárny Spotify. Na päty mu však šliape Apple Music, ktorý má ambície zosadiť momentálneho lídra z pomyselného trónu.

Apple Music má v súčasnosti 38 miliónov predplatiteľov, pričom za posledný mesiac toto číslo narástlo o celé 2 milióny. V Amerike sa táto služba stáva už natoľko populárna, že do konca leta by mala údajne predbehnúť aj samotný Spotify. S týmito informáciami prišiel Eddy Cue na festivale SXSW v Austine.

Spotify v súčasnosti eviduje 71 miliónov predplatiteľov spolu s ďalšími 80 miliónmi užívateľov bezplatnej verzie, ktorá však službe zarába peniaze pomocou reklám. Apple Music žiadnu bezplatnú verziu neponúka. K dispozícii sú iba rôzne skúšobné verzie, ktoré aktuálne využíva zhruba 8 miliónov používateľov.

iPhone jedna z kľúčových výhod

Cenová politika oboch spomínaných služieb je takmer totožná. Apple Music má teda navrch jedine v tom, že táto aplikácia je predinštalovaná na miliónoch zariadení od Apple. A práve z tohoto benefitu by mala spoločnosť v nasledujúcich mesiacoch či rokoch ťažiť čo naviac a tým sa dotiahnuť alebo dokonca predbehnúť samotný Spotify.

Nenechaj si ujsť
Spotify došla trpezlivosť: Varuje podvodných používateľov

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom