Niektorí používatelia streamovacej služby Spotify, ktorí používali jej bezplatnú verziu, obišli obmedzenia nainštalovaním neautorizovanej aplikácie.

Spotify má momentálne 159 miliónov používateľov, ale z nich je skoro 71 miliónov takých, ktorí používajú bezplatnú verziu. Je pochopiteľné, že sa spoločnosť snaží mať čo najviac platiacich zákazníkov, špeciálne vo svetle nových skutočností, ktoré sa nedávno dostali na verejnosť.

Začali riešiť problém

Zdá sa, že  Spotify začal uplatňovať rázne opatrenia v súvislosti s používateľmi, ktorí si nainštalovali neautorizovanú aplikáciu, aby obišli obmedzenia vyplývajúce z používania bezplatnej verzie služby. Doteraz spoločnosť nevynakladala veľa úsilia vedúceho k postihu zákazníkov, ktorí využívali službu na čierno.

Ako sa dal získať  premium účet zadarmo

Používatelia sa prihlásili pod bezplatným kontom do služby a následne si stiahli upravenú verziu aplikácie Spotify, ktorá im umožňovala využívať prémiové služby bez platenia.

Zobraziť celú galériu (2)
Spotify / TorrentFreak

Spotify sa nemazná

V posledných dňoch však Spotify rozposiela emailové správy podvodným používateľom, kde sa uvádza, že služba detegovala abnormálnu aktivitu v rámci aplikácie, preto ju zablokovala. Ďalej informuje, že problém sa dá odstrániť tým, že neautorizovanú aplikáciu odstránia z telefónu a nahradia ju autorizovanou. Na záver upozorňuje používateľov služby, že rozpoznanie opakovaného využívania neautorizovaných aplikácií môže spoločnosť pristúpiť až k zrušeniu používateľského konta.

Nenechaj si ujsť
Apple zruší najikonickejší prvok iPhone X možno už nasledujúci rok

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom