Jedna z najväčší streamovacích služieb sa rozhodla priniesť hudbu zo svojho repertoáru k používateľom ešte bližšie. Konkurenciou pre produkty od Apple, Googlu a Amazonu sa má stať nové zariadenie, ktoré Spotify predstaví už v priebehu tohto roka. 

Prvé správy o existencii tejto novinky sa objavovali ešte v minulom roku, no Spotify doteraz neprezradilo bližšie informácie. Debut tohto prehrávača do auta za približne 100 dolárov by mal prísť ešte v tomto roku. Týmto krokom sa tak chce spoločnosť priblížiť k svojim zákazníkom ešte viac a zároveň bude konkurovať veľkým spoločnostiam, ktoré už svoje služby nasadili do novších áut.

Spotify si pre šoférov pripravuje skvelú novinku

S reproduktormi v autách sa nové zariadenie bude synchronizovať prostredníctvom Bluetooth pripojenia, pričom ho používateľ bude môcť ovládať aj hlasom. Ďalšie hardvérové špecifikácie, veľkosť úložiska či podpora LTE pripojenia zatiaľ nie sú známe. Takáto novinka pritom uľahčí prehrávanie hudby cez Spotify a zároveň zvýši bezpečnosť pri prepínaní a výbere skladieb počas jazdy. Aj keď systémy Android Auto a CarPlay podporujú prehrávanie cez túto streamovaciu službu, nie každý má k ním prístup.

Nenechaj si ujsť
Spotify má pre neplatiacich používateľov pripravené prekvapenie. Odomkne im kľúčovú funkciu aplikácie

Najmä v starších autách tak bude táto novinka skvelým riešením, ktoré prinesie používateľom ešte viac možností. Jednoduchým uložením na palubnú dosku tak bude možné prehrávať všetky obľúbené skladby priamo cez Bluetooth pripojenie. Ešte lepšou ponukou pre zákazníka by však bolo, ak by Spotify ponúklo toto zariadenie aj so svojim plánom, čo sa môže stať skutočnosťou. Podľa doterajších informácií má spoločnosť pracovať aj s ideou, že by sa tento produkt stal súčasťou mesačného predplatného pri celoročnom pláne.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom