Medzi najčastejšie riešené témy posledných týždňov sa radí aj spomaľovanie iPhonov. Zatiaľ čo nespokojní fanúšikovia a médiá riešili výhradne iba vzniknutý problém, málokoho by napadlo, kto ho objavil.

Objaviteľ diskutovaného spomaľovania iPhonov je totiž omnoho mladší, než si si možno mohol myslel. Je to študent strednej školy, má 17 rokov a so svojím objavom sa podelil na Reddite.

Použil iPhone 6

Spomaľovanie starších iPhonov objavil Tyler Barney, keď čakal na aktualizáciu pre svoj iPhone 6. Počas toho si zobral do ruky bratov iPhone 6 s rovnakým hardvérom, no o rok nižším vekom. A zistil, že ten podáva oveľa vyšší výkon. Začal preto zisťovať, čo môže spomaľovanie spôsobovať. Keď narazil na radu o výmene batérie, zobral si ju k srdcu a svoj iPhone 6 vybavil novou batériou. Jeho výkon sa tým prekvapivo razantne zvýšil.

Nenechaj si ujsť
Apple vydal oficiálne ospravedlnenie za spomaľovanie iPhonov. Spravil aj pozitívny krok v biznisovej stratégii

Tyler sa o tomto zistení ihneď podelil na Reddite a jeho príspevok sa stal virálnym. Ten ale so svojou teóriou o úmyselnom spomaľovaní iPhonov nakoniec veľmi nepochodil. Apple totiž vydal oficiálne ospravedlnenie a vysvetlil, že nižší výkon je zapríčinený neschopnosťou batérie dodávať dostatok energie.

Apple si napráva reputáciu

Výrobca už ale prisľúbil, že používateľov bude lepšie informovať a ponúka im dokonca lacnejšie výmeny batérií. V USA si môže každý, kto vlastní iPhone 6 alebo novší model, vymeniť batériu za 29 dolárov namiesto pôvodných 79 dolárov. Viac sa o spomalených iPhonoch dočítaš v tomto článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom