Medzi najčastejšie riešené témy posledných týždňov sa radí aj spomaľovanie iPhonov. Zatiaľ čo nespokojní fanúšikovia a médiá riešili výhradne iba vzniknutý problém, málokoho by napadlo, kto ho objavil.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Objaviteľ diskutovaného spomaľovania iPhonov je totiž omnoho mladší, než si si možno mohol myslel. Je to študent strednej školy, má 17 rokov a so svojím objavom sa podelil na Reddite.

Použil iPhone 6

Spomaľovanie starších iPhonov objavil Tyler Barney, keď čakal na aktualizáciu pre svoj iPhone 6. Počas toho si zobral do ruky bratov iPhone 6 s rovnakým hardvérom, no o rok nižším vekom. A zistil, že ten podáva oveľa vyšší výkon. Začal preto zisťovať, čo môže spomaľovanie spôsobovať. Keď narazil na radu o výmene batérie, zobral si ju k srdcu a svoj iPhone 6 vybavil novou batériou. Jeho výkon sa tým prekvapivo razantne zvýšil.

apple

Nenechaj si ujsť
Apple vydal oficiálne ospravedlnenie za spomaľovanie iPhonov. Spravil aj pozitívny krok v biznisovej stratégii

Tyler sa o tomto zistení ihneď podelil na Reddite a jeho príspevok sa stal virálnym. Ten ale so svojou teóriou o úmyselnom spomaľovaní iPhonov nakoniec veľmi nepochodil. Apple totiž vydal oficiálne ospravedlnenie a vysvetlil, že nižší výkon je zapríčinený neschopnosťou batérie dodávať dostatok energie.

Apple si napráva reputáciu

Výrobca už ale prisľúbil, že používateľov bude lepšie informovať a ponúka im dokonca lacnejšie výmeny batérií. V USA si môže každý, kto vlastní iPhone 6 alebo novší model, vymeniť batériu za 29 dolárov namiesto pôvodných 79 dolárov. Viac sa o spomalených iPhonoch dočítaš v tomto článku.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
23%
Páči sa mi to
8%
Chcem to
0%
Mám to
8%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
62%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.