Možno sa aj tebe podarilo zachytiť informáciu o tom, že sa spolumajitelia najväčšej slovenskej technologickej spoločnosti stali obeťou podvodu. Nešlo pritom o žiaden obyčajný podvod, nad ktorým by nezainteresovaný človek len tak mávol rukou. Jednalo sa totiž o podvod ako vystrihnutý z 90-tych rokov, za ktorý by sa nehanbili ani tí najväčší kriminálnici.

Podľa informácií Denníka N, spor medzi podnikateľom v realitkách, Erikom Mikurčíkom, a jeho teraz už niekdajšími obchodnými partnermi, Rudolfom Hrubým a Marošom Grundom, pritom stále nie je urovnaný. Človek, ktorý za ním stojí však najnovšie vyrukoval so zaujímavým riešením vzniknutej situácie. Toto riešenie nemusí vôbec vyhovovať poškodenej strane. Erik Mikurčík, ktorý bol hlavným iniciátorom už spomínaného podvodu totiž napísal svojim bývalým spoločníkom list

Najprv ich obral o podiel a teraz im chce vrátiť peniaze

Zobraziť celú galériu (2)
Rudolf Hrubý a Maroš Grund, zdroj fotografie: ESET

Prostredníctvom tohto listu sa s nimi chce dohodnúť na mimosúdnom vyrovnaní. Údajne je totiž ich investície vynaložené na kúpu tohto hotela ochotný do posledného centa vrátiť. S týmto návrhom však vôbec nemusí byť stotožnená poškodená strana, nakoľko Hrubý a Grund investovali do hotela z jednoduchého dôvodu – kvôli neskoršiemu zisku. V prípade, že by však prijali Mikurčíkovu ponuku, žiadny ďalší zisk by z Carltonu nemali, ba čo viac, vrátila by sa im len počiatočná investícia.

Ponuku však zatiaľ neodmietli

Každý z nich by tak dostal späť zhruba 14 miliónov €, čo by z dlhodobého hľadiska nemuseli vnímať veľmi pozitívne. Aby toho nebolo málo, už vôbec by s touto ponukou nemuseli súhlasiť po zvážení toho, akého závažného prečinu sa Mikurčík voči nim dopustil. Napriek tomu však potvrdili, že ponuku od pána Mikurčíka dostali, pričom sa k nej pre Denník N vyjadrili nasledovne:

Pán Mikurčík nás vyzval na osobné rokovanie. Cieľom by podľa jeho slov malo byť urovnanie vzájomných sporov. V tejto kauze sme podali trestné oznámenie, pretože podľa nášho názoru doterajšie konanie pána Mikurčíka bolo protiprávne, vykonané s cieľom, aby nám spôsobilo veľkú majetkovú škodu. Za tejto situácie, nemáme záujem na osobnom rokovaní. Pre rokovanie s kýmkoľvek je potrebné mať aspoň minimálnu dôveru, že dohody budú dodržané, uviedli spolumajitelia ESETu.

Vzápätí však dodali, že rokovanie napriek tejto skutočnosti úplne nevylučujú, len sa ho odmietajú osobne zúčastniť. Všetky návrhy totiž odkazujú na svojich právnych zástupcov z advokátskej kancelárie Renelans, ktorá pracuje pre finančnú skupinu J&T. Stále teda nie je isté, ako a či sa vôbec tento spor v dohľadnej dobe vyrieši.

Nenechaj si ujsť
Tak toto sa môže stať len na Slovensku. Spolumajitelia ESETu sa stali obeťou miliónového podvodu

Pravdou však zostáva, že Hrubý a Grund podali na svojho bývalého spoločníka hneď niekoľko trestných oznámení. Vďaka tomu okresný policajný riaditeľ označil vzniknutú situáciu ako „manželský spor“. V prípade, že sa dozvieme nejaké nové skutočnosti z tejto kauzy, budeme ťa bezodkladne informovať.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom